1. Ana Sayfa
 2. Sınavlar
 3. 2018 TEOG Kitap Tavsiyeleri – Güncel Kaynak Önerileri

2018 TEOG Kitap Tavsiyeleri – Güncel Kaynak Önerileri

teog kitap tavsiyeleri 2018

TEOG sınavı liseye geçişte girilmesi zorunlu olan iki sınavdan oluşmaktadır. Bu sınavlar TEOG-1 ve TEOG-2 olarak ayrılmaktadır. TEOG-1 ilk dönemde ve daha az konu içeren, TEOG-2 ise ikinci dönemde ve daha çok konu içeren bir sınavdır.

Öncelikle TEOG öğrencilerine bu konu ile ilgili küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Eğer başarı elde etmek istiyorsanız lütfen TEOG-1 sınavınızı olabildiğince yüksek tutmaya çalışın. Çünkü konu sayısı TEOG-2’ye göre daha az ve çalışmanız gereken konular belirli. Bu tavsiyeden sonra dilerseniz 2018 teog tüm dersler kitap tavsiyelerine geçelim. Sınavlara hazırlanacaksınız, evet. Peki, bu sınavlara hangi kitaplarla hazırlanmanız gerekiyor?

2018 TEOG Kitap Tavsiyeleri

 • Sadık Uygun Yayınları’nın tüm kitapları(İster tüm dersler, ister de ayrı ayrı alabilirsiniz)
 • Koray Varol Yayınları’nın tüm kitapları(İster tüm dersler, ister de ayrı ayrı alabilirsiniz)
 • Tonguç Akademi Yayınları’nın tüm kitapları(İster tüm dersler, ister de ayrı ayrı alabilirsiniz)
 • Bilfen Yayınları tüm kitapları(İster tüm dersler, ister de ayrı ayrı alabilirsiniz)
 • Karekök Yayınları’nın Matematik ve Fen Bilgisi derslerinin kitapları(Özel tavsiyemiz kesinlikle edinin.)
 • Zeka Küpü Yayınları’nın Matematik ve Fen Bilgisi derslerinin kitapları
 • Esen Yayınları’nın Türkçe ve Sosyal derslerinin kitapları
 • Palme Yayınları’nın Tüm dersler soru bankası
 • Son olarak Bilfen Yayınları’nın Matematik kitaplarını da tavsiye edebiliriz.

Önemli: MEB’in kazanım kontrol testlerini mutlaka çözmeye çalışın. Kazanım kontrol testleri 8.sınıf yazarak testlere ulaşabilirsiniz. Buradaki testler sınavda az buz hangi tarz soruların çıkacağını anlamanızı sağlar.

Bu kitapların hepsi öğretmenler tarafından incelenmiş ve sizlere bu şekilde sunulmuştur. Piyasadaki en kaliteli yayınlar özellikle bu listede gördüğünüz yayınlardır. Ayrıca İngilizce dersi için özel bir çalışma yapmak isteyenler için More&More İngilizce Soru Bankaları ve Konu Anlatımlı Kitapları önerebiliriz.

En önemlisi de lütfen dersi derste dinleyin. TEOG son senelerde oldukça basitleşti. Bu yüzden konuyu anlamanız çok önemli. Konuyu bilirseniz soru hakkında en azından bir şeyler yapabilirsiniz. Eğer konuyu dinlemeyip kendiniz çalışmaya kalkarsanız çok zorlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kimya YGS 2018 Konuları ve Soru Dağılımları başlıklı makalemizde ygs 2018 çıkacak konular, ygs 2018 kimya çıkacak konular ve ygs 2018 kimya konuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. 3 sene önce

  final yayınlarını önermiyor musunuz.