1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. 2018 Yılının En İyi Filmleri – 2018 Yılı Film Tavsiyeleri

2018 Yılının En İyi Filmleri – 2018 Yılı Film Tavsiyeleri

en-iyi-filmler-2018

2018 senesi de film sektörü bakımından oldukça verimli bir sene olmaya devam etmektedir. Özellikle süper kahraman filmlerinin damga vurduğu bu senede yine pek çok izleyici tarafından olumlu yönde eleştiriler alan sinema yapıtları damgasını vurmuştur. Yedinci sanat bakımından oldukça güzel örneklerin yer aldığı bir yıl olan 2018, henüz ilk yarısında bile kült yapımlar haline gelebilecek olan filmlere ev sahipliği yapmıştır. Bu yazıda 2018 yılının en iyi filmleri hakkında bazı örnekleri bulabilirsiniz.

Süper Kahraman Filmlerinin Altın Yılı

2018 senesi macera filmleri bakımından oldukça verimli bir sene olmaktadır. Bu filmlerin başını da yıllardır beklenen süper kahraman filmleri çekmektedir. Avengers: Infinity War filmi ile gişede de oldukça üstün bir başarı yakalayan Marvel evreni bu yeni film ile yepyeni bir boyut kazanmıştır. Yine aynı şekilde Deadpool 2 filmi ile de izleyiciyi hem kahkahaya hem de maceraya doyuran 2018 yılı bu açıdan oldukça şanslı bir yıl olmuştur. Bunların yanı sıra Han Solo, Black panther ve Ant Man and The Wasp gibi filmler de 2018 yılının en iyi macera filmleri arasında yer alır.

Ödüllü Türk Yapımları

Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’da gösterimi yapılan Ahlat Ağacı filmi ve Tolga Karaçelik tarafından çekilen ve Sundance Film Festivali’nden ödülle dönen Kelebekler filmi 2018 senesinde ülkemiz adına göğüs kabartan filmler olmuştur. Her biri Türk sinemasına farklı bir bakış getiren bu filmler 2018 yılının en iyileri arasında yer almaktadır.

Maceraya Doyacağınız Filmler

2018 yılının ilk yarısından başlayarak sinemalarda baş gösteren başarılı macera ve aksiyon filmleri de seyirciyi beyaz perdeye kitleyen yapımlar olmuştur. A Quiet Place, Tomb Raider, Ocean’s Eight, Red Sparrow ve Maze Runner: The Death Cure bu senenin başarılı macera ve aksiyon filmlerinin başında gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yerli Film Önerileri - 2018'in En İyi 10 Yerli Filmi başlıklı makalemizde 2018 en iyi yerli film önerileri, 2018 yerli film önerileri ve en iyi yeni yerli filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap