1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. 2020 AÖF Ders Kaydı Nasıl Yapılır?

2020 AÖF Ders Kaydı Nasıl Yapılır?

aof

Güz dönemi final sınavı sonuçlarının açıklanması ile birlikte açık öğretim fakültelerinde okuyan pek çok öğrenci bahar dönemi için kayıt yenileme işlemlerini merak etmektedirler. Bahar dönemi kayıt işlemleri ile ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi bahar dönemine dair kayıt işlemlerini içeren akademik takvimi açıkladı. Sizlere bu yazımızda “2020 yılı AÖF Ders Kaydı Nasıl Yapılır?” Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

AÖF Kayıt Yenileme İşleme Nasıl Yapılır?

Akademik takvimin açıklanması ile birlikte bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri resmi olarak açıklandı. Anadolu Üniversitesi tarafından belirlenen akademik takvimde bahar dönemi kayıt yenileme – Ders ekle-sil işlemleri 17 Şubat 2020 tarihi itibariyle başlayarak 28 Şubat 2020 tarihinde sonsa ermektedir. 11 gün sürecek olan kayıt yenileme işlemlerin kaçırılması halinde açık öğretim fakültesi öğrencileri bahar dönemindeki sınavlara girememektedir. Bu yüzden dolayı bu süreler içerisinde başvuru yapmaya azami dikkat etmeniz gerekmektedir.

2020 AÖF Kaydı Nasıl Yapılır?

Açık öğretim öğrencileri kayıt yenileme işlemini ve ders ekle – sil işlemini yapabilmek için Anadolu Üniversitesi AÖF resmi web adresinde yer alan ders ekle sil otomasyonunu kullanmaları gerekmektedir. Kayıt ve ders ekle sil işlemleri sadece internet ortamında yapılabilmektedir. Ders ekle sil ve kayıt yenilme işlemi ise belirlenen ücretin yatırılması ile birlikte tamamlanmaktadır. Bankaların mobil bankacılık sistemi ve Anadolu Üniversitesi tarafından belirlenen diğer ödeme seçenekleri ile birlikte ödemelerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Çilekli Pasta Nasıl Yapılır? Çilekli Pasta Tarifi başlıklı makalemizde çilekli pasta, çilekli pasta nasıl yapılır ve çilekli pasta tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap