1. Ana Sayfa
 2. Sinema
 3. 2019 Yılının En İyi Netflix Dizileri
Trendlerdeki Yazı

2019 Yılının En İyi Netflix Dizileri

netflix 2019

Netflix son zamanların en popüler film platformlarından biridir. Hemen hemen her ay karşımıza yepyeni içeriklerle çıkan Netflix, tüm dünyada severek takip edilen bir internet fenomeni haline gelmiştir. 2019 senesine adım atmamızla birlikte içeriğini zenginleştiren Netflix dizi ve film sevenlerin karşısına yepyeni yapımlarla çıkmaktadır. Bu listede 2019 senesi ile beraber Netflix’in en iddialı yapımlarını bulabilirsiniz.

 1. Russian Doll

Kara komedi sevenlerin kaçırmaması gereken bir Netflix yapımı olan Russian Doll, 36 yaş gününü yeniden yaşamak zorunda kalan sorumsuz ve umursamaz bir kadının hayatını konu etmektedir. Bu döngüden kurtulmanın yolunu arayan kahramanımız hayatındaki pek çok şeyle yeniden yüzleşmek zorunda kalır.

 1. Sex Education

Ergenlik dönemine yeni görmekte olan gençlerin hayatlarını konu alan bu yapım da komedi türünün önemli örneklerinden biri olmayı başarmıştır. Her ne kadar lise dönemi gençlerinin hayatlarını konu edinse de Sex Education yetişkinler tarafından da sevilen bir yapım olmuştur.

 1. After Life

Eşinin ölümünden sonra oldukça zorlu bir hayata merhaba demek zorunda kalan bir gazeteci yazarın hayatına odaklanan After Life, yine kara komedi türünün en güzel örneklerinden birini teşkil etmektedir.

 1. The Umbrella Academy

Fantastik bir süper kahraman dizisi olma özelliğini taşıyan The Umbrella Academy, dokuz tane yetenekli çocuğun farklı ülkelerde hayata gözlerini açması ile başlar. Daha sonra zengin bir adam tarafından evlatlık edinen bu çocuklar dünyayı daha güzel bir hale getirmek için çalışacaklardır. Fakat bu dizide hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

 1. Ratched

Ryan Murphy’nin yapımcılığını üstelendiği bu yeni Netflix yapımı, baş rollerinde Jack Nichalson’ın rol aldığı Guguk Kuşu filmindeki hemşirenin hayatına odaklanmayı başarmış olan dram içerikli bir yapımdır.

 1. Carmen Sandiego

Where in the World is Carmen Sandiego isimli ünlü video oyundan uyarlanma bir animasyon yapım olma özelliğini taşıyan bu dizi, Carmen Sandiego’nun dünyanın dört bir tarafında yaşadığı maceralara odaklanacaktır.

 1. V – Wars

Çaresi henüz bulunamayan bir hastalığın insanları tek tek vampire dönüştürdüğü bir dizi olan V – Wars, aynı isimli bir vampir romanı uyarlamasıdır.

 1. Jinn

Netflix’in ilk Arap yapımı olan Jinn, Ürdün’de geçen bir dizidir. Dili de Arapça olan bu yapımda korku ve gerilim ön plandadır. Genç bir kızın erkek bir cini serbest bırakması ile birlikte gelişen korkunç ve kaotik olaylar anlatılır.

Bir önceki yazımız olan Mutlaka İzlenmesi Gereken Uzaylı Temalı 5 Film başlıklı makalemizde en iyi uzaylı filmleri, en iyi uzaylı istilası filmleri ve uzaylı konulu en iyi filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Burada Vikings dizisini görememek beni hayal kırıklığına uğrattı. Bence böylesine güzel bir dizi daha güzel yerleri hak ediyor. Tabii bunlar sizin yaptığınız listeler olmadığından sizi suçlayamam. Yine de bu listeyi hak eden bir dizidir kendi fikrimce.