İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. 5 Çok İlginç Bilgi

5 Çok İlginç Bilgi

ilgincbilgiler

Evet bu sefer 5 tane çok ilginç bilgiden bahsedeceğim. Hemen başlayalım:

sirtustu

1.Sadece insanlar sırtüstü bir şekilde uyuyabilir : Evet koskoca Dünya’da sadece biz sırtüstü uyuyabiliriz. Gerçekten çok garip.


 

salyangoz

2.Salyangozlardaki diş sayısı : Normal bir insanda 32 diş bulunuyor. Peki size salyangozların dişini sayın desem sizce bunu yapabilirmisiniz? Sanırım bu sayma işlemi yıllarca sürer. Çünkü salyangozlarda tam tamına 25 bin diş var!


 

sinek

3.Bir insanın tüm kanını emebilmek için kaç sinek gereklidir? : Tahmin edin bakalım. 1000?, 2000?, 10000?… yaklaştınız evet 🙂 Tam tamına 1.250.000 sineğin aynı anda kanımızı emmesi lazım.


 

mavi balina

4.Mavi balinalar ne kadar ağır? : Filin ağırlığının 5-7 ton olduğunu hesaba katarsak ve bir mavi balina dilinin filden ağır olduğunu söylersem sanırım mavi balinaların ne kadar ağır olduğunu anlayacaksınız.


 

japonbaligi

5.En uzun yaşayan japon balığı : Yıllarca japon balıklarını ezdiniz durdunuz. Bakın ne oldu şimdi? “Japon 5 lira” diye diye balık bırakmadınız ortalıkta. Peki sizce en uzun yaşayan japon balığı kaç yıl yaşamıştır? Hani şu 10 günde ölen balıkları söylüyorum. Tabikide tahmin edemezsiniz. Tam tamına 41 yıl. Düşünsenize bizde 10 günde ölen balık 41 yıl yaşamış. Gerçekten şaşırtıcı ve ilginç.

 

Evet arkadaşlar bu makalemizde 5 çok ilginç bilgiden bahsettik. Bir diğer makalemizde görüşmek üzere. Takipte kalın, hoşçakalın.

Bir önceki yazımız olan Çok Şaşıracağınız 7 İlginç Bilgi başlıklı makalemizde 7 ilginç bilgi, çok şaşıracağınız bilgiler ve dil izi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap