1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. 6 İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgi

6 İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgi

editorunsectikleri-bunlari-biliyor-musunuz-post

sagelsolel

1.Sağ elliler > Sol elliler : Sağ elini kullanan insanlar sol elini kullanan insanlardan ortalama 9 yıl daha fazla yaşamaktadır. Sol elini kullananlar bi tırstı sanki 🙂


suaygirisutu

2.Su aygırının sütü : Su aygırının sütü deyince herhalde aklınızda aklınızda bir şey canlanmadı. Peki rengini sorsam? Tahmin edemeyeceğiniz bir renk olduğu kesin. Düşünün, düşünün… Evet bildiniz, Pembe!


bantlıkumanda

3.Kumandanın arkasındaki bant : Türkiye’de en çok bant neye harcanıyor desek herhalde kumandanın arkasına cevabını verebiliriz. Türkiye’de her 10 evin 7’sinde televizyon kumandasının arkasına bant yapıştırıldığını biliyor muydunuz?


muzz

4.İnsan DNA’sı/2 = Muz : İnsan DNA ile Muz DNA’sı %50 oranında uyuşur. Gerçekten garip. Yoksa muzdan mı geliyoruz 🙂


patlicancugara

5.Patlıcan Sigarası : Patlıcan’da sigaranın en zararlı maddesi olan ve bağımlılık yapan nikotinin çok az da olsa olduğunu sanırım bilmiyordunuz.


kola

6.Kolanın Rengi : Renklendirici olmayan bir kola sizce hangi renktedir? Mor, Siyah, hadi kahverengi olsun. Evet bildiniz, Yeşil!

Bu makalede 6 ilginç ve şaşırtıcı bilgiden bahsettik. Bir dahaki makalede görüşmek dileğiyle, takipte kalın, hoşçakalın!

Bir önceki yazımız olan 4 İlginç ve Komik Bilgi - Troll Bilgi Serisi 1 başlıklı makalemizde ilginç bilgiler, komik bilgiler ve komik ve ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Sigarayı bırakanlara bol bol patlıcan yediriyorlar. Nikotin sakızı da patlıcandan yapılıyor.