1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Adil Kullanım Kotası Tarih Mi Oluyor?

Adil Kullanım Kotası Tarih Mi Oluyor?

akk

Birçok internet kullanıcısının rahatsız olduğu konu olan adil kullanım kotası sonunda kalkıyor.

Öncelikle adil kullanım kotası nedir ondan bahsedelim. Adil kullanım kotası, örnek veriyorum sınırsız internet sahibisiniz. Ve paketiniz 50 GB adil kullanım kotası sınırı bulunuyor. Eğer 50 GB’dan fazla internet harcarsanız hızınız neredeyse 1/4 seviyelerine düşüyor. Bu da video izlerken gelen sinir edici yükleme ekranlarına sebep oluyor. Yani artık interneti kullanamaz hale geliyorsunuz.

Turkcell Superonline, Türksat Kablo Net(Uydu Net) ve Vodafone Net ile Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) bünyesinde olan tüm internet sağlayıcılar bünyesinde bir ortaklık kurulacak.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt ile TELKODER’in Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak gibi kişilerin katılımı ile gerçekleşen toplantı sonrası OAŞ yani Ortak Altyapı Şirketi’nin kurulduğu müjdesi verildi. Şirketin hayata geçmesiyle birlikte adil kullanım kotasını kaldırmak istediği bildirildi.

Umarız ki OAŞ, adil kullanım kotası konusunda kullanıcılarına kulak verir ve kaldırır. Eğer bu iş olursa TTNET’in canı çok yanacak gibi.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S8, 4K Ekran Uyumlu Sanal Gerçeklik İle Gelebilir başlıklı makalemizde samsung galaxy s8, samsung galaxy s8 4k ekran ve samsung galaxy s8 sanal gerçeklik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap