1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Anime İzlemeye Yeni Başlayanlar İçin En İyi Anime Önerileri

Anime İzlemeye Yeni Başlayanlar İçin En İyi Anime Önerileri

anime

Anime, günümüzde her yaşta kişilerin zevkle izlediği Japon çizim sanatıyla çizilmiş eserlerdir. Animelerin kendine özgü çizim tarzları vardır ve İngilizce olan animation kelimesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır.  Genellikle mangaların televizyonlara ya da sinemalara uyarlanması ile ün kazanmıştır.

Animeler bir çizgi film gibi olarak gözükseler de yediden yetmişe herkesin zevkle izleyebileceği sanat eserleridir. Bunun yanı sıra Animelerin gerek çizilişi gerekse konu bakımından birçok özelliği bulunmaktadır. Bunları izlerken sizlerde rahatlıkla fark edebilirsiniz. Hatta günümüzde kişiler makyaj, lens ve peruklar ile anime karakterlerine benzemeye çalışmaktadır. Buna ise cosplay denmektedir.

Japon çizim teknikleri ile oluşturulan Animeler başta komedi, romantik, psikoloji, ve okul konulu olsa da bir çok kategoride izleyiciye sunulmaktadır. Bu yazımızda sizler için en iyi anime filmleri inceledik.

Cowboy Bebop: Bu animenin konusu yakın tarihimiz olan 2021 yılında geçmekte ve bu yılda gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmektedir. Fakat bununda bir problemi bulunmaktadır. Bu problem insanların gezegenler arasında iletişimini sağladığı atlatma ağında yaşanan problemlerdir.

Ergo Proxy: Rumuno isimli şehirde geçen cinayet olaylarının aydınlatılması için Yurttaş Danışma Kurulu’nda görevli Lil Mayer ile ortağı android Iggy görevlendirilmiştir. Bakalım cinayetteki sır perdeleri kaldırılacak mı?

One Piece: Animenin asıl konusu Monkey D. Luffy isimli kahramanın One Piece olarak adlandırılan ve kimsenin bilmediği hazineyi ele geçirmektir. Bunu yapması için Korsan Kral Gold Roger yenmesi ve büyük engelleri aşması gerekmektedir.

Steins Gate: Deneyler üzerine oluşturulan bu anime de mikrodalga cihazı aracılığıyla kendi geçmişleri ile iletişim kuruna ve mesaj gönderebilen bir grup arkadaşı anlatmaktadır. Bu kişilerin yapmış oldukları deneyler ve zaman yolculuğu arasındaki iletişimi kimseye yakalanmadan gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Samurai Champloo: Jin isimli gezgin ve savaşçı karakterin Mugen isimli vahşi ve kadın düşkünü bir hayduda karşı vermiş olduğu mücadele anlatılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yabancı Dizi Önerileri (Tüm Zamanların En İyileri) başlıklı makalemizde en iyi yabancı dizi önerileri, en iyi yabancı dizi tavsiyeleri ve yabancı dizi önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap