İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Bilgisayarda Android Nasıl Kullanılır? Windows İçin En İyi 3 Android Emülatörü

Bilgisayarda Android Nasıl Kullanılır? Windows İçin En İyi 3 Android Emülatörü

android emulator

Bazı programları telefonunuzda veya tabletinizde kullanırken bunları neden bilgisayarınızda kullanmayasınız? Android telefonumda kullandığım bazı uygulamaları bilgisayarda nasıl kullanırım diye araştırma yaptım ve en iyi Android emülatörlerinden bazılarını sizin için de sunmak istedim. Herkesin saatlerce kendine uygun en iyi android uygulamayı aradığını ve bunu sadece android telefonda ve veya android tabletinde kullanacak olması can sıkıcı bir şey. Akıllara hep; bu android uygulamanın Windows bilgisayarlarda kullanılacak bir versiyonu yok mu sorusu geliyor. Uzun araştırmalar yaptıktan sonra şunu gördüm ki; Android uygulamanın Windows versiyonu bulmaktansa uygun bir Android PC emülator ile  Android uygulamayı pcde kullanmak daha akıllıca bir yöntem. Hem android tablet uygulamaları için hem de Android telefon uygulamaları için de bu emülatörleri kullanabiliyorsunuz.

Önce aklınızdaki  Android emülatör nedir sorusuna bir cevap versek daha iyi olur diye düşünüyorum. Emülatörler Android uygulamalarını bilgisayarlarda kullanmamızı sağlayan, (aslında bir bakıma android işletim sistemini simüle eden) programlardır. Böylelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi, Android telefon veya Android tabletinizde kullanmayı sevdiğiniz Android uygulamaları bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Bu programlar windowsda tablet oyunu oynama veya whatsapp bilgisayarda nasıl kullanılır gibi sorunlarınıza çare olan programlardır. Öncelikle doğru emülatörü seçmek için pc gereksinimlerimizi iyi bilmemiz gerekmektedir. En iyi Android uygulamaları en iyi pclerde mi oynanır bakalım görelim…

Konuyu daha fazla uzatmadan hemen birkaç Android uygulama emülatörüne göz atalım:

Bluestacks:

Hangi işletim sistemi: Windows, MAC

Depolama:  4GB alan

Android Sürümü: En son sürüm

Yorum: En eski uygulamalardan biridir. Ücretli versiyonu yanı sıra ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonunda reklam çok fazla bulunduğu için biraz itici geldi bize


MEmu:

Hangi işletim sistemi: Windows

Depolama: 2GB alan

Android Sürümü: En son sürüm

Yorum: Nispeten yeni bir uygulamadır. Ücretsiz oluşu nedeni ile çok fazla talep edilmiştir.


Genymotion:

Hangi işletim sistemi: Windows

Depolama: 1GB alan

Android Sürümü: En son sürüm  (Oreo 8.0 ile çalışır)

Yorum: Çoğunlukla uygulama geliştiriciler için tercih edilen uygulama ücretsiz versiyonunda birçok özelliği değiştirebilirsiniz ama uygulama geliştirici iseniz muhakkak ücretli versiyonunu kullanmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Gizli Numaradan Arayan Kişileri Bulmak başlıklı makalemizde gizli numaradan arayan kişileri bulmak ve gizli numaradan arayanı bulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap