1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Bioderma Sensibio Nedir?

Bioderma Sensibio Nedir?

bioderma sensibio

Bioderma, 70’li yıllarda bir eczacı ve biyolog olan Jean-NoëlThorel’in kurmuş olduğu NAOS firmasının kozmetik alanda geleneksel yöntemlere karşı çıkan ve yepyeni bir bakış açısı sunmayı amaçlayan bir konsept geliştirmeye başlamasıyla ortaya çıkmıştır. Bu konsept; cildin yapısını tanımak adına biyolojiden ilham alınarak, onun doğasına uygun çözümler geliştirmek ve onu dış etkenlerin zararlı etkilerinden korumayı amaçlamaktadır. Bioderma Sensibio serisi de bu anlayışla, cilt sağlığını korumada etkin olan ürünler sunmaktadır.

Cilt Sağlığında Bioderma Sensibio

Bioderma firması, 1977’den bu yana alanında öncü olmakla beraber, laboratuvarlarda uzman dermatologlar eşliğinde yapılan klinik çalışmalar ile dermatolojik sorunlara karşı inovatif çözümler sunmaktadır. Bu çözümler için öncelikle cildi tanımayı ve onun biyolojik yapısını bozan etmenlere karşı koruyucu ve besleyici ürünler ortaya koymayı amaç edinir. İnsan cildi, pek çok iç ve dış etkene maruz kalmaktadır. Beslenme şekli, uyku süresi ve doğuştan gelen özellikler içsel faktörlerdir. Ancak güneş ışınları, havadaki toz, rüzgar, sıcak veya soğuk hava, çeşitli kimyasallar gibi etkenler de dış faktörleri oluşturur. Hem iç hem de dış faktörler cilt üzerinde önemli sonuçlara neden olabilir. Örneğin güneş ışınlarına veya kimyasal faktörlere uzun süre maruz kalan ciltlerde olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bioderma Sensibio ciltler için koruyucu etkilere sahiptir.

Bioderma Sensibio Serisi Çözümleri

Hassas cilt denildiğinde akla; açık renkli, kolaylıkla kızaran, tahriş olmaya yatkın ve ince bir cilt akla gelmektedir. Bu tür bir cilt yapısı, zararlı etkilere karşı çok daha savunmasız olmaktadır. Bu gibi ciltlerde; güneş ışığına, toza, tere, soğuğa veya makyaj ürünlerine maruz kalma gibi durumlarda kızarıklık, tahriş, döküntü veya pullanma oluşabilir. Cilt, nemini hızlı bir şekilde kaybettiğinden kuruluk ve gerginlik hissi oluşur. Bioderma, daha önceden Sensibio H2O solüsyonundan da gelen tecrübesi ve Sensibio serisi ile hassas ciltler için en uygun çözümü sunmaktadır. https://www.recete.com/bioderma/sensibio/ adresinde bioderma sensibio serisi cilt bakım ürünlerini bulabilir, seçtiğiniz Bioderma ürünlerini, avantajlı ödeme seçenekleri ve kargo hizmeti ile adresinizde kolayca teslim alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Spor Giyimde Model Seçenekleri başlıklı makalemizde spor giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap