1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Bir Efsanenin Sonu: Paint Artık Aramızda Olmayacak!

Bir Efsanenin Sonu: Paint Artık Aramızda Olmayacak!

paintt

Güncelleme: Yoğun istek üzerine Microsoft, Paint Reyisi Windows Store’a ekleyecek ve isteyenler indirebilecek.

1985 yılından bu güne kadar belki de sınırsız kişinin hayatını kurtaran, ram yemeyen, gariban bir uygulamaydı Paint. Bunları hiç hak etmemişti. Nereden bilebilirdi ki bir gün bilgisayarlardan kaldırılacağını? İşte o bir efsaneydi. Ve efsane artık aramızda olmayacak.

Windows’un ilk sürümünden bu yana yani tam 32 yıldır bilgisayarlarımızda olan efsane program Paint, Microsoft’un Windows 10 için yaptığı güncelleme ile birlikte emekliye ayrıldı. Reyis artık bizimle olmayacak. Tarihin altın sayfalarına nostalji olarak kazınacak…

İlk adı MS Paint olan Paint 1985’den bu yana kullanılıyordu. Windows 10’dan Paint’in kaldırılması ile birlikte yerine Paint 3D programı eklenecek. Paint 3D çok daha kaliteli bir yazılım olacak. Microsoft oldukça fazla yatırım yaparak Paint 3D programını geliştirdi ve kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Belki de ekran görüntülerimizi kayıt etmek için kullandığımız ilk programlardandı, belki de sitemiz için ilk logoyu yaptığımız program oydu, belki de resmimizi onunla düzenliyorduk. Ama o artık aramızda yok! Seni özleyeceğiz Paint…

Bir önceki yazımız olan Adobe Photoshop CS6 Extended Türkçe + Photoshop Türkçe Yapma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (7)

  1. 4 sene önce

    Ne zaman ekran görüntüsü alsam ilk olarak painti açardım. Bakalım şimdi ne yapacağız…

  2. Bütün resimlerimi paint ile düzenliyordum. Şimdi gerçekten painti artık kullanamayacak mıyız yoksa sadece desteklenmeyecek mi?

  3. microsoft geri adım atı diye duydum geçen hafta painte dokunamayacaklar çünkü güzel program bence olması gerek

  4. Paintin sonunun gelmesine üzüldüm gerçekten ama onun yerini artık bir sürü program fazlasıyla dolduruyor.