1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Bir Telefondan 2 Whatsapp Hesabı Nasıl Açılır?

Bir Telefondan 2 Whatsapp Hesabı Nasıl Açılır?

parallel space

Bir Telefondan 2 Whatsapp Hesabı Nasıl Açılır?

Nerdeyse tüm gençlerin hatta yaşlıların kullandığı mesajlaşma üzerine kurulmuş bir uygulama olan WhatsApp her geçen gün bünyesine yenilikler katmaya devam ediyor. Birçok özellik getiren, kullanıcılara yenilikler sunan bu uygulama son zamanlarda yeni bir güncelleme ile karşımıza çıktı. Yalnızca bir telefon üzerinden iki tane WhatsApp hesabı açmak mümkün hale geldi. Bu şekilde istenilen iki hesap aynı anda açılıp aynı anda kontrol edilmeye başladı. Peki, bir telefondan 2 WhatsApp hesabı nasıl açılır? Hesap açmak için gerekli olan ikinci bir numara ve indirilmesi gereken bir uygulamadır ve bu uygulamalar için birkaç aşama gereklidir.

Bir Telefondan 2 WhatsApp Hesabı Açmak için Neler Gereklidir?

İlk olarak çoklu hesap açılmasına yarayacak olan Parallel Space uygulaması telefona indirilir ve indirilen uygulamada ayrı bir WhatsApp hesabı açılır. Yapmanız gereken tek şey Parallel Space uygulamasına girip Whatsapp simgesine basmak ve 2.whatsapp hesabını eklemek. Böylelikle aynı telefonda 2 WhatsApp hesabı bu şekilde açılır ve kullanılır. Parallel Space uygulamasını telefonunuz android işletim sahibine sahip ise Google Play Store, telefonunuz iOS işletim sistemine sahip ise App Store’den indirebilirsiniz.

Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Açmanın Avantajları Nelerdir?

Zaman zaman birden fazla hesapla işlem yapmak gerekebilir ve bunun için başka bir telefona ihtiyaç duyulur. Ancak bu işlemleri bir telefon üzerinden yapmak hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de karışıklıkları ortadan kaldıracaktır. Yalnızca bir telefon üzerinden 2 hesap açılarak bu hesaplar farklı iki amaç için kullanılabilir ve iki hesabın birbiriyle herhangi bir bağlantısı olmaz. Bu sayede hem güvenli hem de pratik işlemler kolayca yapılır.

2. Hesap Açılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir telefon üzerinden açılacak olan ikinci bir hesap sohbetler arası oluşacak yanlışlıklara yol açabilir. Hesaplar arası geçiş yapılırken bu duruma dikkat etmek gerekir, herhangi bir mesaj diğer hesaptaki mesajlar ile karıştırılmamalıdır. Bunun yanında bir hesaptan silinen sohbetler ile diğer hesaptan silinen sohbetler birbirleri ile bağlantılı değildir bu yüzden silme işlemleri ayrı ayrı ve tek tek yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Yavaşlayan Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır? Android Telefonları Hızlandırma Yolları başlıklı makalemizde android hızlandırma, android telefon hızlandırma ve android telefonlar nasıl hızlandırılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap