1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Buzun Cilde Faydaları Nelerdir?

Buzun Cilde Faydaları Nelerdir?

buzun faydalari

Bazı zamanlar vardır ki cildimize sıcak iyi gelir, ancak bazı zamanlarda da soğuk iyi değil. Almak istediğiniz sonuca ve yapmak istediğiniz şeye göre bu değişir. Fakat bir örnekle faydalarını saymaya başlayalım. Örneğin cildinizde siyah noktalar, sivilceler, kirler vs. var. Bunun için öncelikle bunlardan kurtulmak için gözenekleri çok çok iyi açmanız gerekiyor. Gözenekleri de çok iyi açacak yöntem buhardır. Bunu eğer güzellik salonunda değilseniz evde tencereye su koyarsınız, daha sonra altını çok kısık ateşte açarsınız, buharda beklemeye başlarsınız. Bu sırada içine bir miktar elma sirkesi işe yarayabilir. Daha sonra siyah noktalara ve beyaz noktalara müdahale etmeye başlarsınız. Burada gözenekleri açıyoruz ki bunları çıkarmaya çalıştığımızda cildimize daha az zarar vererek daha kolay dışarı çıksın. Bütün işlemleri bitirdikten sonra işe buza ihtiyacımız geliyor.

Cildimizdeki tüm gözenekler temizlenmişken ve açıkken yapılabilecek en kötü şey öncelikle gözenekleri bu şekilde acık bırakıp üzerine kremleri vs. uygulamaktır. Kesinlikle ve kesinlikle bu yanış yapılmamalıdır. Bu gözenekleri içerisini başka şeyler ile doldurmak ve onlar içerdeyken kapanmasını sağlamaktır. Bunun için hiçbir ürün uygulamadan önce muhakkak hemen buz uygulanmalıdır. Buz gözeneklerin temiz bir şekilde hemen sıkılaşmasını ve kapanmasını sağlar. Öte yandan deri altındaki damalarda kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Kan dolaşımı hızlanan cilt daha sağlıklı ve canlı görünmeye başlar. Donuk görünümden şikayet edenlerin başvurması gereken bir yöntemdir. Buna ek olarak kan dolaşımının ve hücrelerin işleyişinin hızlanması demek sivilce gibi durumların daha çabuk tedavi edilmesini, oluşmuş yaraların daha hızlı geçmesini, kırışıklıkların azalmasını, cildin gerginleşmesini ve canlanmasını sağlayacaktır. Yaşlılık belirtilerini daha ileriye atacak daha uzun süre genç kalmanızı sağlayacaktır. Kılcal kırışıklıkları görünümünü azaltıp kısa süreli de olsa botoks etkisi yaratacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde bebek cilt bakımı, bebek cilt bakımı nasıl yapılır ve bebeklerin cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap