1. Ana Sayfa
 2. Yaşam-Ekonomi
 3. Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler 2018 – En Güvenilir Siteler

Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler 2018 – En Güvenilir Siteler

çin alışveriş

Artık günümüz şartları gereğince bir çok ihtiyacımızı internet üzerinden satın almalar ile gideriyoruz. Tabi ki bu satın almaları gerçekleştirirken de hesaplı ve kaliteli olmasına dikkat ediyoruz. İşte bu yüzden sizlere Çin’den alışveriş yapabileceğiniz en güvenilir siteleri listeledim. Dilerseniz hemen listeye geçelim:


1.Aliexpress.com

Aliexpress en güvenilir Çin’den alışveriş yapabileceğiniz internet sitesidir. Genelde kargolar 2-3 hafta içerisinde ulaşmaktadır. Çoğu ürünün kargosu ücretsiz olmakla birlikte fiyatlar çok uygundur. Binlerce ürünü en uygun fiyata bulabilirsiniz.

Bu arada buradan “Aliexpress’ten Alışveriş Nasıl Yapılır? Gerekli Tüm Bilgiler” isimli makalemize giderek Aliexpress ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.


2.Banggood.com

Banggood da Aliexpress gibi oldukça güvenilir bir sitedir. Türkiye’ye gönderdikleri kargolar genelde 1-2.5 hafta arasında sizlere ulaşmaktadır. Fiyatlar Aliexpress’e göre biraz daha pahalı olsa da ürünleri oldukça kaliteli ve orjinaldir. Yine bu sitede aylık olarak indirimler yapılmaktadır. İndirimleri takip edip ucuza ürünler alabilirsiniz.


3.Gearbest.com

Gearbest özellikle son 1-2 aydır Türkiye üzerine yoğun uğraşlar vermektedir. Facebook sayfasından online olarak destek vermektedir. Türk kullanıcıların alışverişlerini düzgünce yapabilmeleri adına çalışmaktadırlar. Aliexpress ve Banggood gibi oldukça güvenilir bir sitedir.


4.Dx.com

Tam adı DealExtreme olan Dx yıllardır Çin ürünlerini ücretsiz kargo ile diğer ülkeler satmaktadır. En eski sitelerden biridir. Oldukça güvenilirdir. Aradığınız bütün ürünleri Dx üzerinden bulabilmeniz mümkündür.


Bu 4 site hariç diğer sitelerde genelde problem çıkmakla birlikte bazı sitelerde de Türkiye’ye kargo gönderilmemektedir. Siz zaten bu 4 site ile bütün ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. En güvenilir Çin siteleri bunlardır. Güvenliğiniz için bu sitelerden şaşmamanızı tavsiye ederim.

Herhangi bir sorun yaşarsanız veya soru sormak isterseniz lütfen yorum atmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle Okunması Gereken Kitaplar Listesi (En Çok Okunan Kitaplar) başlıklı makalemizde en çok okunan kitaplar, en iyi kitaplar ve en iyi kitaplar 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (10)

 1. Çin malı ürünlere Türkler tarafından pek güvenilmez. Fakat bu aralar cidden işime yarayan bir çok şeyi aldım ve sorunsuz kullanıyorum.

 2. 4 sene önce

  Aliexpress’i sık sık kullanıyorum ve gayet güzel bence. Diğerlerine çok gerek kalmıyor.

 3. ali express’ten go pro almayı düşünüyorum sınırdan girerken problem olur mu acaba?

  • Furkan Kadıoğlu

   Go Pro biraz sıkıntı çıkarabilir ama size daha ucuz ve 4k çekim yapabilen ekipmanlı yaklaşık 40 dolarlık fiyatı olan Eken H9’u önerebilirim.

 4. 4 sene önce

  Çin malı ürünlere Türkler tarafından pek güvenilmez bence de yinede ben alışveriş yaptım ve memnun kaldım güzel makale

 5. 4 sene önce

  Aliexpress ve banggood sitelerinden daha önce alışveriş yaptım ve çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim

 6. 4 sene önce

  Çinden alışveriş yapmayı ve burada satmayı çok istiyorum. Ama ne getirsem satar bilemiyorum. Malum sermayemde çok az olunca riske etmekten korkuyorum. Öneriniz var mı?

 7. peki usta örnegin güzel telefonlar var fiyat uygun ama gümrükte takılıyo ozaman ne yapabiliriz ali ekpiresi kulanıyorum ama gümrük kotalıymış 30 evro üstü takılıyo takılmazsada şansına takılırsa nasıl bi yol izlicem yada gümrük vergisi nasıl hesaplanır bilginiz varmı teşekürler

  • Furkan Kadıoğlu

   Merhaba. Büyük teknoloji alışverişlerinizi (telefon, tablet, bilgisayar vb.) Aliexpress yerine Amazon Türkiye sayfasından almanız daha mantıklı olacaktır. Orada satın alım yaparken tüm detayları görebilirsiniz.