İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Çocuklar ve Gençler İçin Kodlama Eğitimi Veren Platform: HackerCan

Çocuklar ve Gençler İçin Kodlama Eğitimi Veren Platform: HackerCan

hackercan

Çocuklara kodlama eğitimi verebilmek için yeni geliştirilen platform HackerCan, 19 Ekim’de açılacak.

“Milli Kodlama Eğitim Platformu” sloganıyla geliştirilen HackerCan, kodlama öğrenebilmek için gençler ve çocuklar için oldukça basit ve pratik şekilde kodlama öğretecek. Sadece programla kalmayıp; aynı zamanda kitap ve videolar ile de çocuklara eğitim verilecek.

Bilim adamları gelecekte en az 1 yazılım dilinin öğrenilmesinin zorunlu ve gerekli olacağını düşünürken, işte bu düşünceye yönelik ülkemizde ilk kez çocuklara kodlama eğitimi verecek olan HackerCan platformu oluşturuldu. Şu anda Türkiye’de kodlama alanında herhangi bir müfredat vb. bulunmasa da, bu çalışma ile özellikle gençlerin ve çocukların yazılım dili eğitimi alarak kodlama öğrenmeleri amaçlanıyor.

HackerCan sitesinin açıklamasında:

Kodlama öğrenmek isteyen genç arkadaşım, hayalindeki oyunu, hayalindeki mobil uygulamayı mı yapmak istiyorsun, başlayacağın nokta tam da burası HackerCan ile oyun oynayarak kodlama becerilerini geliştirip sonrasında istediğin yazılım diline başlayabilirsin.

gibi cümlelere yer verilmiş.

Çocukların ve gençlerin hayallerindeki oyunları ve uygulamalarını yapmalarına imkan tanıyacak HackerCan platformu, 19 Ekim‘de hizmete sunulacak. Tamamen ücretsiz olacağını da belirtmek isterim.

Eğer kodlama hakkında bilgi almak istiyorsanız; HackerCan platformuna katılmayı unutmayın. Daha fazla bilgi için buradan HackerCan sitesine gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılının En Çok Kullanılan Şifreleri Belirlendi! başlıklı makalemizde 2016 en çok kullanılan şifreler, 2016 en fazla kullanılan şifreler ve 2017 en çok kullanılan şifreler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Devlet her işe el atmaya başladı, bu sanallaşma nereye kadar gider acaba matrixi bulur mu 🙂