İlginizi Çekebilir
wow
 1. Ana Sayfa
 2. Diğer
 3. Dans Kursu İzmir

Dans Kursu İzmir

dans-kursu-izmir

Dans Kursu İzmir

Dans, kişilerin hem ruhsal hem de vücutsal ihtiyaçlarının karşılanabilmesine olanak sağlayan bir aktivite olarak bilinmektedir. Bu anlamda kişilerin kendilerini geliştirebilmeleri için de pek çok kurs bulunmaktadır. Dans kursu İzmir genelinde yaygın olarak sunulmaktadır. Balo danslarının yanı sıra sokak danslarından da bahsetmek mümkün olabilmektedir. Pek çok kişi ise dansın faydalarına dair bilgiye sahip olamamaktadır. Dansın faydaları ve salon danslarının türleri aşağıda yer almaktadır.

 

Balo Salonu Dansının Faydaları

Balo salonu dansı yoluyla, birey daha iyi bir fiziksel kondisyona sahip olunabilmektedir. Çünkü bu danslar vücuda daha fazla esneklik ve dayanıklılık kazandırmaktadır. Ayrıca, sosyalleşmeye teşvik eden, benlik saygısı, inisiyatif, konsantrasyon ve eğlenceyi arttıran bir danstır.

 

Balo Salonu Dans Çeşitleri

Latin ve klasik danslarda Uluslararası Dans Sporları Federasyonu’na göre, bölünebilen çeşitli balo salonu dansları vardır.

 

Latin dansı

 • Samba: Pagoda, bossa nova, samba rock ve diğer varyasyonların sesiyle dans edilen tipik bir Brezilya dansı,
 • Rumba: Afrika ritmlerinden etkilenen romantik Küba dansı,
 • Jive: Rock adımları ve Amerikan boogie woogie ile çok ritim ve salıncak ile hızlı bir dans,
 • Çaça: Küba’da ortaya çıkan Latin Amerika dansıdır,
 • Paso-doble: On altıncı yüzyılda İspanya’dan gelen dans, boğa güreşleri ve askeri geçit törenlerinde kullanılan bir müzik tarzıdır. Bu Flamenko dayanmaktadır.

Dans Kursları İzmir bünyesinde bu dansların pek çoğuna ait dersler, kaliteli ve bilgili eğitmenler tarafından sunulmaktadır.

 

Klasik Danslar

 • Tango: Buenos Aires’te (Arjantin) genelevlerde yer aldı ve ülkenin kayıtlı ticari markalarından biri haline geldi. Dans, Avrupa salonlarında dans edilmek için adapte olmalıydı. Esas olarak dansçıların postürünü karmaşık bir koreografi ile çalışır.
 • Viyana valsi: Avusturya’nın köylü danslarından geldi. On dokuzuncu yüzyılda müzik üreten ilk kişi Johan Straus ve Joseph Lanner idi. 1775’te Paris’e vardığında, parti eğlencesi için asalet tarafından uyarlandı.
 • İngiliz valsi: XVIII. Yüzyılda Avrupa mahkemelerinde zaten dans edilmişti; ama I. Dünya Savaşı’ndan sonra, Boston şehrinde daha büyük bir ün kazandı. Viyana valsi daha yavaştır.
 • Slowfox (Yavaş Tilki Trot veya Tilki Trot): Amerika Birleşik Devletleri’nde 1913’te sanatçı Harry Fox tarafından ortaya çıktı.
 • Quickstep: Cazın müzik ritminden etkilenen Foxtrot’un hızlı bir karışımı ile hızlı bir dans.
 • Bu danslar genellikle yarışmalarda uygulanan, ancak böyle cumbia, calypso, Arjantin tango, bolero, milonga, salsa, polka, zouk, flamenko gibi diğer türleri, diğerleri arasında bulunmaktadır.

İzmir ‘de özellikle lokasyon olarak, Karşıyaka, Bostanlı Mavişehir bölgelerine yakın mesafede olan, Bestem Bale Kursu, eğitmenleri ve kurs içerikleri açısından tavsiye edilecek en iyi seçenek.

Bir önceki yazımız olan Teknolojik Su Kaçağı Tespiti başlıklı makalemizde teknolojik su kaçağı tespiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap