1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Deliksiz Uykunun Formülü Hibrit Yatak!

Deliksiz Uykunun Formülü Hibrit Yatak!

duo-tech-hybrid-yataklar-visko-love-90-x-190-cm-466-15-B
 

Bazı günler ne kadar uyumuş olsak da yataktan kalktığımızda yorgun ve bitkin hissederiz. Tüm gün belimiz ve sırtımız ağrır ve günümüz güzel geçmez. Bu gibi durumlara yakalanmamak için yatak tercihi ve yatış pozisyonları çok önemlidir. Sağlıklı bir omurga için kaliteli ve doğru yatak seçimi yapmak gerekir. Aynı zamanda seçtiğimiz yatağın yatış şeklimize göre hizalama ve dengeleme değişimlerini ayarlayabilmesi gerekir.

 

Bel ve sırt ağrımız varsa da yoksa da seçeceğimiz yatağın kalitesi ve üretiminde kullanılan maddeleri önemlidir. Sonuç itibariyle omurga sağlığı herkes için önem verilmesi ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

 

Yatak Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Uykuda geçirdiğimiz süre neredeyse hayatın 3’te 1’lik kısmını oluşturuyor. Seçtiğiniz yatağın omurganızın şeklini desteklemesi gerekir bu yüzden mağazalarda uzanıp rahat mı değil mi diye bakmak uzun yıllar o yatağın omurgalar için destekleyici olacağı garantisini vermez. Yatağın hangi maddelerden yapıldığını ve özelliklerini iyi araştırmak gerekir. Alacağınız yatak çok sert ya da çok yumuşak olmamalıdır. Vücut yapınıza göre sertlik ve yumuşaklık derecesi belirlenebilir, emin olamıyorsanız orta-sert yatak da tercih edebilirsiniz. İçinde yay olmayan yataklar vücudun şeklini aldığı için önerilmemektedir. Hafızalı materyallerle yayların birlikte kullanıldığı yataklar tercih edilmelidir. Aynı zamanda yastık ve yatış pozisyonları da kaliteli uyku alıp dinç ve enerjik uyanmak için oldukça önemlidir.

Hibrit Yatak Nedir?

Hibrit yatak, alışılagelmiş tüm yatakların dışında bir teknolojidir. Yay, visco, latex, sünger, jel gibi birçok malzemeyi bir arada toplar ve o şekilde tüketiciye sunar. Tüm bu materyallerin bir arada toplanması hepsinin en üst performans noktasını kullanabilme olanağı sağlar. Vücudun; omurga, sırt, bel ve boyun gibi kilit noktalarını doğru bir şekilde destekler aynı zamanda uyku esnasında değişen vücut ısılarına uyum sağlayacak teknolojiyle birlikte terleme sebebiyle uykunun bölünmesine engel olur. Kullanıcının seçeceği yatağın kendisi için iyi olup olmadığı kişinin fiziksel özellikleri, konfor ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Hibrit yatak teknolojisi ile üretilen yataklar kullanıcıların kendileri için en doğru yatağı bulmalarına olanak sağlar ve bu sayede de geniş kullanıcı kitlesi ve memnun müşteri sayısında her geçen gün artış meydana gelir.

Bir önceki yazımız olan Premium Hesap Hizmetleri (Ucuz ve Güvenilir Hesap Hizmeti) başlıklı makalemizde hidemyass premium hesap, nordvpn premium hesap ve premium hesap hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap