1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Diş Beyazlatma Nedir?

Diş Beyazlatma Nedir?

implant tedavisi

Hem estetik hem de sağlık bakımından sararmış, ya da daha da kötüsü kararmış dişlerin oldukça sakıncalı bir durum oluşturduğu söylenebilir. Bu durum diş minesine de zarar vereceği için bir an önce gerekli sağlığa kavuşturulması gerekir. Kullanılacak düzenli ve uygun diş macunu bir derece yarar sağlasa da, diş hekiminin uygulayacağı beyazlatma işlemi hem daha hızlı hem de daha sağlıklı olur.  Diş beyazlatma işlemi ağrısız ve hızlı sonuç veren diş tedavi uygulamalarından biri. Bu uygulama ile belli tonlara kadar dişlerin beyazlatılması mümkün olur.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiğini bozan unsurlar arasında; diş çürükleri, eksik dişler, kararmış dişler kadar sarı dişler de etkili olur. Diş renginin olması gerektiği tona ulaşması için uygulanan yönteme de diş beyazlatma uygulaması deniliyor. Bu uygulamanın da diş tedavi merkezlerinde uzmanlar tarafından yapılması gerekiyor. Belli bir koyuluğa ulaşmış dişlerin diş macunlarıyla ne kadar fırçalanırsa fırçalansın eski rengine dönmeyeceği görülebilir. Bu durumda yapılacak işlem bellidir. Diş beyazlatma işlemi yapan bir sağlık kuruluşuna başvurmak.

Diş Hekimleri Diş Beyazlatma İşlemi Yapar mı?

Günümüzde hemen hemen bütün diş hekimlerini ve diş sağlığı merkezlerinin diş beyazlatma uygulaması yaptığı söylenebilir. Bu uygulama ile hastanın dişi kendi rengine çok kısa sürelerde getirilir. Böylece eskisi gibi sağlıklı ve kendine güvenli gülüşler ortaya çıkar. Diş beyazlatma uygulaması sanıldığı kadar maliyetli bir uygulama değil. Dişlere kazandıracağı estetik görünüm ve sağlık açısından da gözden çıkarılabilecek düşük rakamlar söz konusu olur. Bu uygulama yapılırken genellikle sararmayan dişlerin orijinal renk tonuna uygun renkler elde edilmeye çalışılır.

Hangi Diş Macunu Dişleri Daha Beyazlatır?

Diş beyazlatma işlemlerini gerçekleştirdiğini vaat eden birçok firmanın diş macunu piyasada bulunabilir. Bunlardan bazıları gerçekten de belli bir tonda beyazlatma yapabilir. Ayrıca dişlerin sararasının önüne de geçilebilir. Burada önemli olan diş beyazlatma özelliğiyle birlikte, diş yapısına zarar verilmemesi. Bu nedenle diş beyazlatmayla ilgili gerekli bilgilerin diş hekiminden alınması yararlı olacaktır. Böylece hangi yöntemin daha sağlıklı olacağı hakkında fikir sahibi olunabilir.

Bir önceki yazımız olan İmplant Fiyatları Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap