1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Diyet Yemek Servisi Nedir?

Diyet Yemek Servisi Nedir?

diyet

Yemek yemeyi seviyor fakat yapmayı sevmiyor olabilirsiniz. Yemek yapmayı bilmiyor da olabilirsiniz. Belki de bu işe ayıracak zamanınız yok. Bunun için alıştığınız lokantalardan fes futlardan yararlanabilirsiniz. Arasınız yarım saatte gelir ya da gidersiniz, bol kalorili lezzetli yemekleri seçer yer gelirsiniz.

Fakat kilo vermek istiyorsanız işiniz bu kadar kolay değil ya da kolay değildi diyeyim. Artık bazı yemek şirketleri yaşınıza kilonuza cinsiyetiz, sağlık durumunuza, beslenme tarzınıza, ihtiyaçlarınıza göre, günlük almanız gereken kalori miktarını  hesaplıyor ve buna uygun mönüler hazırlıyor ve yemeğinizi 3 ana, 2 ara öğün, 3 ana 2 ara öğün veya tercih ettiğiniz şekle göre kapınıza getirebiliyor.

Yemekler doğal  ürünler seçilerek hazırlanıyor. Renklendirici tatlandırıcı gibi katkı  maddesi kullanılmıyor. Yemeklerin hazırlanmasından size ulaşımına kadar soğuk zincirin  hiç kırılmaması sağlanıyor.  Gıda mühendisleri eşliğinde, eti  kasaptan alıyor sebzeleri, meyveleri tazecik  pazardan ve anne eli değmiş gibi diyetisyen kontrolünde hazırlıyorlar. Yediğiniz yemekleri tekrar yemek  hep aynı şeylerle karşılaşmak zorunda kalmıyorsunuz 30 günde bir mönüler tamamen değiştiriliyor. Kullanılan yağ miktarı minimumda tutuluyor. Öğünlerde  basit karbonhidratlar değil, kompleks karbonhidratlar kullanılıyor. Taze sebze ve meyvelere ağırlık veriliyor. Yani biri sizin için, daha önemlisi kilo vermeniz ve sağlığınızdan bir şey kaybetmemeniz aynı zamanda hem gözünüze hem midenize hitap etsin diye  yemeklerinizi hazırlayıp getiriyor.

Bazı sitelerde paket şeklinde alabileceğiniz gibi bazı sitelerde tek tek de alabilirsiniz. Örneğin 30, gün 60 gün, 90 günlük paketler halinde. Süre uzadıkça paketlerin fiyatı da düşüyor. Günlük olarak bütün öğünleriniz ortalama 25-35 lira aralığında değişiyor. Günlük olarak servis ediliyor. 7.00-8.30-10.00 saatlerinde servisler yapılıyor. Yiyecekleriniz mikro dalgada kendi paketleriyle ısınabilecek şekilde hazırlanıyor. Yediğiniz her yemek bir önceki günlerden farklı oluyor. Süre boyunca almanız gereken kalori miktarı size özel hesaplanıp size özel yapılıyor.

Bir önceki yazımız olan Buzun Cilde Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde buzun cilde faydaları, buzun cilde faydaları nelerdir ve buzun cilde yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap