İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. Dünyanın En İlginç Meslekleri

Dünyanın En İlginç Meslekleri

meslekler

Birçok insan iyi bir gelir elde etmek amacıyla farklı meslek gruplarına başvurmaktadır. Meslek denilince akla gelen doktorluk, avukatlık, öğretmenlik gibi mesleklerin yanı sıra çok ilgin ve değişik meslekler bulunmaktadır. Birçok Kişinin yapmak isteyemeyeceği fakat gelirini duyunca düşüneceği ilginç meslekleri sizler için hazırladık.

İşte o meslekler:

Deodorant Koku Testçileri; İnsanların koltuk altlarına sıkmış oldukları deodorantları koklayarak test eden meslek sahipleri iyi bir gelir karşılığında bu işi gerçekleştirmektedir.

İtici (Oshiya): Genellikle Asya ülkelerinde görülen bu meslek yoğun nüfusun olması nedeniyle yapılan seyahatlerde insanların trene sığmaları amacıyla itme işlemi gerçekleştirmektedir. Bu mesleği Japonya ve Çin de rahatlıkla görebilmeniz mümkündür.

Boğa Spermi Toplayıcıları: Bir mekanizma sayesinde boğa tohumlarını toplayan meslek sahipleri aylık olarak binlerce dolar kazanmaktadır.

İdrar Üreticileri: Geyik idrarı ile bu işi yapan insanlar bir geyik idrarından yaklaşık olarak 300 dolar civarında kazanmaktadır. Çiftçilik mesleği ile uğraşanların oldukça çok tercih etmiş olduğu bu meslek getirdiği gelir ile insanları bu mesleğe yönlendirmektedir.

Mama Test Edicileri: Hayvanların yemiş oldukları hazır mamaları yiyerek test edip raporlayın kişilerin yapmış olduğu bu meslek getirisi ile de göz doldurmaktadır. Biraz mide bulandırıcı olsa da kısa yoldan para kazanmak isteyenlerin en çok tercih etmiş olduğu işlerden bir tanesidir.

Profesyonel Yas Tutucular: Avrupa da oldukça çok rastlayabileceğiniz meslekler arasında yer almaktadır. Özellikle cenaze törenlerinde yer alan yas tutucular ağlayarak ve yas tutarak günlük olarak iyi bir kazanç elde etmektedir.

Seksörlük: Kuluçkadan yeni çıkan civcivlerin cinsiyetini belirleyen seksörler yapmış oldukları bu işle birlikte aylık yaklaşık olarak 12 bin TL civarında kazanç elde etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çok Şaşıracağınız Bazı İlginç Bilgiler başlıklı makalemizde en ilginç bilgiler, ilginç bilgiler ve ilginç bilgiler 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap