İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. Dünyanın En İlginç Rekorları

Dünyanın En İlginç Rekorları

en ilginc rekorlar

En İlginç Rekorlar

İnsanların bazıları doğuştan var olan özellikleri ile bazıları ise Guninnes Rekorlar Kitabına ismini yazdırabilmek için verdikleri ilginç uğraşlar ile listede yer almaktadır. Sizlere bu makalemizde Guninnes Rekorlar kitabına girmiş en ilginç ve enteresan rekorlardan bahsedeceğiz.

İşte Dünyanın En İlginç Rekorları:

Dünyanın En Çok Doğuran Kadını: Rusya’da yaşayan Valentina Vassilyeva isimli kadın dünyanın en çok doğum yapan kadını olarak kayıtlara geçmeyi başarmıştır. Valentina Vassilyeva 1725 – 1765 yılları arasında tam olarak 69 çocuk dünyaya getirmiştir. Bunların 16’sı ikiz, 7’si üçüz ve 4’ü ise dördüzdür.

Dünyanın En Uzun Adamı: Dünyanın en uzun adamı Türkiye’de bulunmaktadır. Mardinli Sultan Kösen tam olarak 2.47 cm’lik bir boya sahiptir ve ismini Guninnes Rekorlar kitabına yazdırmıştır.

Dünyanın En Kısa Adamı: Nino Hernandez isimli kişi ise Sultan Kösen’in zıttına dünyanın en kısa boylu adamıdır. Boyu tam olarak sadece 70 cm’dir.

Dünyanın En Uzun Burunlu Adamı: Yine Türkiye’den Guninnes Rekorlar Kitabına ismini yazdıran Artvinli Mehmet Özyürek 8 cm’lik burnu ile dünyanın en uzun burunlu adamıdır.

Dünyanın En Büyük Ağızlı Adamı: Dünyanın en esnek ağzına sahip olan Afrikalı Francisko Domingo Joaquim ismini Guninnes Rekorlar kitabına yazdırmayı başarmıştır.

Dünyanın En Çok Parmaklı İnsanı: Hindistanlı Devendta Harne doğuştan gelen özelliği ile ilginç bir rekora imza atmıştır. Devendta Harne’nin el ve ayaklarında toplam 25 tane parmak bulunmaktadır.

Dünyanın En Uzun Sakallı Kadını: Sırf rekorlar kitabına girebilmek amacıyla 1933 yılından bu yana sakallarını kesmeyen Vivian Wheeler bu başarısıyla adını yazdırmıştır.

Dünyanın En Uzun Bacaklı Kadını: Svetlana Pankratova 1 metre 30 cm’lik bacak boyu ile kendisini Guninnes Rekorlar kitabına yazdırmıştır. Ayrıca bayan Pankratova’nın ayak numarası ise 46’dır.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Eğitimli Ülkeleri başlıklı makalemizde dünyanın en eğitimli ülkeleri, en eğitimli ülke neresi ve en eğitimli ülkeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap