İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam-Ekonomi
  3. Elbiseye Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Elbiseye Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

elbiseye gore makyaj

Günümüzde kadınlar nazik, zarif ve asil bir görünüm kazanmak için modayı takip etmektedir. Özel olmak isteyen kadınların sadece modayı takip etmekle kalmayıp elbiseye uygun makyaj yapması da gerekmektedir. Makyaj, saç, aksesuar, ayakkabı ve elbisenin uyum içinde bir bütünlük oluşturması çok önemlidir. Bunların en önemlisi ise elbise ve makyajın birbiri arasındaki uyumdur.

Hangi Elbiseye, Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Hangi elbiseye hangi tonda, hangi renkte ve nasıl makyaj yapılacağını bilmek ve bunu düzgün bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Siyah, lacivert ve füme gibi giyeceğiniz koyu renk elbiselerinizin yanında, sade ve şık bir göz makyajı uygulayarak koyu renk bir ruj tercihi yapabilirsiniz. Bu sizin koyu renk elbisede dikkati dudaklarınıza çekmenizi ve daha özel görünmenizi sağlayacaktır. Taşlı tercih etmiş olduğunuz elbiseleriniz için taşların tonunda sim kullanılması ve taş tonunda makyaj yapılması sizi oldukça nazik gösterecektir. Pullu ve ışıltılı elbiseler tercih edilmiş ise göz çevresine siyah kalem uygulayabilir, pul ve ışıltılara oranla abartmamak kaydı ile parlak makyaj kullanabilirsiniz. Gözlerinize uygulamış olduğunuz siyah renk, yüzünüzde olan parlaklığı bir nebze hafifletecek ve sizin daha zarif bir gönüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Özel Günlerde Makyaj Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Katılmış olduğunuz özel davetlerde kadınlar sıkça dantelli, beyaz, kırmızı ve gümüş renkteki kıyafetleri tercih etmektedir. Tercih etmiş olduğunuz bu iddialı kıyafetler üzerine makyajınız fazla abartı olmamasına özen göstermelisiniz.  Bu davetlerin çoğu uzun sürmekte ve ortamın sıcaklığına, hareketlilik halinize göre de makyajınızın bozulmasına neden olmaktadır. Fazla yoğun olmayan, yüz hatları belirlenmiş ve hafif bir makyaj bu özel davetlerde sizi hem daha şık gösterecek hem de makyajınızın çok çabuk bozulmamasını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kışın Yapılabilecek Sporlar ve Aktiviteler başlıklı makalemizde kış sporları, kışın yapılabilecek aktiviteler ve kışın yapılabilecek şeyler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap