1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elektronik Sigaraya Milyar Dolarlık Yatırım!

Elektronik Sigaraya Milyar Dolarlık Yatırım!

Elektronik Sigaraya Milyar Dolarlık Yatırım!

Teknoloji hayatımızda hızla yer etmeye devam ederken şimdilerde popüler olan elektronik sigara yatırımı ilk olarak Juul Labs isimli firmadan geldi. Firma elektronik sigara projesine 15 milyar dolara yakın bir yatırım yaptığını, çok yakın zamanda denizaşırı ticaretine de başlayarak tüm dünyaya tanıtacağını açıkladı.

Elektronik Sigara Denetime Tabii mi?

Tütün ürünleri, günlük yediğimiz besinler ve çok daha fazlası; artık her şey denetime tabii. İnsanların sigaranın muadili olarak kullanacağı elektronik sigara da elbette FDA’nın ürün güvenliği süzgecinden geçecek; hem de bu sigarayı kalabalık bir heyet denetleyecek.

Sigara Kaç Yaş Sınırına Satılacak?

Bilinen üzere ülkemizde 18 yaşından küçüklere sigara satışı yasaktır; ancak bu kural sıkı denetimlere tabii değildir. Elektronik sigara da şimdilerde 18 yaş sınırını işaret etse de bu kural pek de katı görünmüyor. Öyle ki çıktığı anda elden ele dolaşacak olan elektronik sigaranın denetlenmesi çok da mümkün değil.

Nargile-Nikotin Kalemlerinden Farkı Ne?

Öncelikle Nargile yahut nikotin kalemleri sigaranın verdiği zarardan çok daha fazlasını vermektedir, şık bir görüntüye sahip değildir, 5 adet değişebilir başlığı da bulunmaz. Ancak elektronik sigara 21. yüzyıl tasarımında, sade ve şık aynı zamanda 5 adet değişik başlıkla kullanıcıya sunulacak. Bu başlıkların her biri farklı aromada olacak diye tahmin edilse de şirket henüz ürünü detaylıca açıklayan bir açıklama yapmış değil. Değişir başlıkların olmasının bir diğer avantajı da farklı kişilerin tek bir sigarayı kullanabilecek olması. Keyif sigarasını sevenler, elektronik sigara pahalı olduğu takdirde bir sigara ile yetinebilecek. Ayrıca denetim firmaları yüksek nikotin, aşırı bağımlılık ve doğal olarak ürün artışını incelemek- engellemek için Juul Labs’ın kapısını sık sık çalacak gibi duruyor.

Bir önceki yazımız olan Apple Watch Series 4 Benzersiz Özellikleri İle Şaşırtıyor başlıklı makalemizde apple watch series 4, apple watch series 4 inceleme ve apple watch series 4 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap