1. Ana Sayfa
 2. Gündem
 3. En Güzel ve En Anlamlı Kurban Bayramı Mesajları

En Güzel ve En Anlamlı Kurban Bayramı Mesajları

kurban bayrami

Biz de bu yazı vesilesiyle KadiogluBlog olarak Kurban Bayramınızı kutluyoruz. Herkese iyi bayramlar…

Kurban bayramlarında mesaj atmak uzun zamandır bir gelenek halinde devam ediyor. Teknolojinin ilk çıkışından beri oldukça fazla kullanılan mesajlar aynı zamanda videolu olarak da kullanılarak daha çekici hale getiriliyor. Bayram mesajları, her yıl yenilenirken GIF olarak gönderilen bayram mesajları da daha çok tercih ediliyor. İşte o mesajlar:

 1. Mutluluk, huzur, hayırlarla dolu bugünden daha güzel yarınlar diliyorum mübarek Kurban Bayramınızı Kutluyorum. Bizi yaratan Allah’a şükürler olsun. Bütün Müslümanlara bayram hayırlı olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun.
 2. Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Kurban Bayramın mübarek olsun!
 3. Melekler her zaman sizinle olsun, bu mübarek ayda mübarek bayramınız hayırlı olsun. Kurban bayramınız kutlu olsun.
 4. Gönüller bir olsun Bu mübarek Kurban ayında düşüncelerimiz hem fikir olsun Allah’ın yolunda, hayırlara vesile olsun. Tüm müslümanların Kurban Bayramı mübarek olsun.
 5. Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler; tasa iken sevinç olur, hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür. Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar…
 6. Bayram birlik, beraberlik demek tutalım birbirimizin ellerinden bu bayram da. Küslükler barışsın, kırgınlıklar unutulsun. Herkese sevdikleriyle birlikte geçireceği mutlu bayramlar diliyorum. Bayramınız mübarek olsun.
 7. Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.
 8. Allah bayramınızı hayırlı mübarek etsin, inayetiyle gönlünüzü dolaşsın ve sizleri ağır bir sorumluluk altında tutmasın. Kurban Bayramınız mübarek olsun…
 9. Bin damla serilsin yüreğine, Bin mutluluk dolsun gönlüne, Bütün hayallerin gerçek olsun, Duaların kabul olsun bu bayramda. Kurban Bayramın mübarek olsun.
 10. Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi bayramlar…
 11. Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı’nın yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle.. Kurban Bayramınız mübarek olsun, tüm dertleriniz deva bulsun.
 12. Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize…
 13. Kalplerde sevgi olsun, gözlerimiz ışık dolsun. Kurban Bayramınız kutlu olsun.
 14. Neşe, sevinç, mutluluk ve huzur dolu bayramlar geçirmenizi dilerim. Kurban Bayramınız mübarek olsun.
 15. En güzel Anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile mübarek Kurban bayramınızı kutlarım.
 16. Mübarek Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Mutlu Bayramlar…
  Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dilerim. Kurban Bayramını kutluyorum…
 17. Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, gerçekten güzel ve bereketli bir Kurban bayramı dileriz. Hayırlı Bayramlar…
 18. Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramının, yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle, Hayırlı Bayramlar.
 19. Ruhunuz ve çevreniz tatlansın, gerçekten güzel ve bereketli bir bayram dilerim.
 20. Kalpler sevgiyi paylaşmak , insanlar da yalnızlığı paylaşmak için vardır. Bu bayramı tüm sevdikleriniz ile bir arada mutluluk içinde , ağız tadıyla geçirmenizi dilerim. Kurban Bayramınız kutlu olsun.
 21. Bu Kurban Bayramında birlikte aynı sofrada yer almasak da bir sonraki bayramda yanınızda olacağız mutlaka.. Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.
 22. Kestiğiniz kurbanlar kabul olsun.. İyi niyetle başladığımız her gün sevdikleriniz hep sizinle olsun… Kurban Bayramınız mübarek olsun.
 23. Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Bayramınız Kutlu olsun…
 24. Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize…Kurban Bayramında olduğu gibi…
 25. Allah bayramınızı hayırlı mübarek etsin, inayetiyle gönlünüzü dolaşsın ve sizleri ağır bir sorumluluk altında tutmasın. Kurban Bayramınız Kutlu Olsun…
 26. Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul ve Kurban Bayramınız mübarek olsun!
 27. Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin…
 28. Kurban Bayramını canı gönülden tebrik ediyor, bayramın huzur, sağlık ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını yüce Allahtan diliyorum.
 29. Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor, Kurban Bayramı’nı esenlik, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum. Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ederim.
 30. Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi bayramlar!
 31. Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle.
 32. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın!
 33. Sevdiklerinizle bir arada, sağlık, huzur ve mutluluk dolu nice bayramlar geçirmeniz dileklerimle birlikte, Kurban Bayramı’nızı tebrik ederim.
 34. Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.
 35. Kurban Bayramının bizi emin adımlarla geleceğe taşıyacak milli beraberlik ve toplumsal uzlaşma bilincimizin daha da kuvvetlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Bayramda atılan mesaj türleri:

1- Bir Bayram Klasiği, Eskimeyen Mesajlar

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun… Şeklinde başlayarak devam eden pek çok yılların eskitemediği mesaj bulunuyor. Uzakların yakın olduğu mesajlar, hatırlanmak istenilen kişilere bir umut oluyor. Daha çok orta yaşlı kişilerin kullandığı ve tüm harflerinin büyük yazıldığı bu mesajı almayan ya da göndermeyen yok denecek kadar az.

2- Bol Emojili, Genç Mesajları

Genel olarak genç kesimin uzun uzun ve bol emoji dolu mesajlarına da her bayram tanık oluyoruz. Bu mesajları kurban bayramında koç, koyun ya da dana emojisiyle süslenerek daha eğlenceli bir hal alıyor. Kendi duyguların aktarıldığı ve her yıl farklı farklı kişiye özel olarak yazıldıkları da oldukça uğraş verdiklerinin kanıtı oluyor. Hem eğleniyor hem de bayram enerjimizi yerine getiriyor.

3- Kopyala-Yapıştır Mesajlar

Başka birinden alıntı yapıldığı ancak bu kadar belli edilir. Beğenilen bir mesajın, size atan kişinin tanımadığı tüm rehberinize aynı mesajı göndermekle başlıyor. Bu böyle silsile halinde devam eden ve durmak bilmeyen bir salgın gibi kopyalanıp yapıştırılıyor. Öyle ki, atılan mesajlar bizlere aynı şekilde geri de dönebiliyor. Bu zincir içinde kaybolmamak lazım.

4- Uzunca Yazılan Tüm Duyguların Aktarıldığı Mesajlar

Bu mesaj tipi genellikle küslük durumlarında ortaya çıkar. Sonrasında muhabbet ortamının yaratılıp nasılsın sorusunun beklediği mesajlar olarak da değerlendirilebilir. Uzun ve özenle yazılmış, sanki bütün yıl bu bayram beklenmiş gibi gönderilen tüm mesajları kapsıyor. Bunu gönderen kesim genellikle bekarlar olarak görülüyor.

5- Resimli Ya Da Videolu Mesajlar

Gelişen teknolojiye bayram mesajları da ayak uyduruyor. Çeşitli sohbet uygulamalarıyla videolu olarak dini müzikler ve güllü ya da koyunlu videoya sahip ola bayram mesajları bulunuyor. Aynı şekilde bunların resimli versiyonu da bulunuyor.

Kaynaklar: İhlas Haber Ajansı, kamuajans.com, internethaber.com, karar.com

Bir önceki yazımız olan Türk Malı Ürünler Nelerdir? En İyi Türk Markaları başlıklı makalemizde en iyi türk markaları, hangi markalar türk markasıdır ve türk malı ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap