1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. En İyi 5 Video Düzenleme Programı

En İyi 5 Video Düzenleme Programı

video düzenleme programları

Şüphesiz hepimiz videoları düzenlemek için profesyonel programlar arıyoruz. Özellikle son yıllarda ortaya çıkan youtuberlik merakı ile insanlar sürekli video çekip yayınlamak istiyorlar. Tabi ki bu videolarını çok daha güzel hale getirmek için bazı düzenlemeler yapmaları gerekiyor. İşte bu düzenlemeleri yapabilmek için video düzenleme programlarına ihtiyaç duyuyorlar.

Bu sebepten dolayı sizlere en iyi 5 video düzenleme programından bahsetmek istiyorum. Dilerseniz hemen geçelim:


1.Adobe Premiere Pro

adobe premiere pro

Adobe, yıllardır bilgisayarlar için birçok kullanışlı programa imza atıyor. Bu programlardan biri de Adobe Premiere Pro. HD video aktarımı ile çok daha kaliteli bir şekilde video düzenlemenizi sağlayan Adobe Premiere Pro, geniş plugin ağı, ileri seviye ses düzenleme imkanı, yüzlerce hazır efekt ve kolay arayüzü ile kullanıcılarına çok iyi bir deneyim yaşatıyor. Premiere, orta seviye kişiler için adeta biçilmiş kaftan. Tabi ki her programda olduğu gibi bu programda da bazı sistem gereksinimleri bulunmakta.

Adobe Premiere Pro Sistem Gereksinimleri

-En az 1280×900 çözünürlüğe sahip ekran

-4 GB RAM

-5 GB Boş Alan

-Ayrıca bilgisayarınızın 64 bit olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızın bit değerini bilmiyorsanız: Bilgisayarımın “Bit”ini Nasıl Öğrenebilirim? adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.


2.Sony Vegas Pro

sony vegas pro

Sony Vegas Pro, en basit ve kapsamlı video düzenleme programlarından biridir. Özellikle video işine yeni başlayan kişilerin tavsiye etmesi gereken bir programdır. Ayrıca program ile javascript ve visual basic tabanlı dosyalar da düzenlenebiliyor. Kullanıcılarına harika bir ses deneyimi yaşatan Sony Vegas Pro, sadece Windows işletim sistemine sahip olan kişiler tarafından kullanılabiliyor. Dilerseniz sistem gereksinimlerini inceleyelim.

Sony Vegas Pro Sistem Gereksinimleri

-2 GB RAM

-1 GB Boş Alan

-Windows Vista ve üstü versiyonlar

-Sony Vegas Pro 13 versiyonunu sadece 64 bit değerine sahip olan bilgisayarlarda açabilirsiniz.


3.Corel VideoStudio Pro

corel videostudio pro

Corel VideoStudio Pro da aynı Sony Vegas programında olduğu gibi oldukça basit ve kapsamlı bir video düzenleme programıdır. Programda eğitim amaçlı demolar da bulunmaktadır. Video düzenleme konusunda en kolay programlardan biridir. Ayrıca içerisinde birçok farklı özellik, mod, hazır şema vb. bulundurmaktadır. Sistem olarak da fazla bir gereksinimi bulunmamaktadır. Birçok sisteme yüklenebilir.

Corel VideoStudio Pro Sistem Gereksinimleri

-2 GB RAM

-3 GB Boş Alan

-Intel Core Duo 1.83 GHz ve üzeri işlemci


4.Camtasia Studio 8

camtasia studio 8

Camtasia Studio, video çekme programı ile düzenleme programı aynı olsun isteyen kişiler için üretilmiş muhteşem bir programdır. Tüm bilgisayarlarda çalışabilecek kadar düşük gereksinimleri bulunmaktadır. Ayrıca oldukça kolay ve kullanışlıdır. Birçok hazır şema, yazı, buton vb. ile videolarınızı çok daha şık hale getirebilirsiniz. Dilerseniz, sistem gereksinimlerine geçelim.

Camtasia Studio 8 Sistem Gereksinimleri

-512 MB RAM

-1 GB Boş Alan

-1.0 GHz işlemci


5.Grass Valley EDIUS Pro

edius pro

Bu programı 5. sıraya koymamızın en büyük sebebi yüksek fiyatı ve profesyoneller için üretilmiş olması. Yani eğer daha önce hiç editleme işi ile uğraşmadıysanız bu programı kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Bu program yerine Camtasia Studio 8 veya Sony Vegas Pro gibi kullanımı basit programları kullanabilirsiniz. Tüm yeni nesil kameralar ile çalışabilen Grass Valley EDIUS Pro, içerisinde alfa kanallı çıkıntı, 10-bit renk derinliği, sarsıntı ve gürültü engelleyici ve 3d düzenleme gibi birçok özellik de bulunduruyor. Sistem gereksinimlerine geçelim.

Grass Valley EDIUS Pro Sistem Gereksinimleri

-2 GB RAM

-6 GB Boş Alan

-1.5 GHz işlemci


Bu yazımızda sizlere en iyi 5 video düzenleme programından bahsettik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Takipte kalın, hoşçakalın!

Bir önceki yazımız olan Yıllık Elektrik Tüketimi 3 TL Olan Yerli Üretim Mini Bilgisayar: Poyraz başlıklı makalemizde poyraz bilgisayar, yerli bilgisayar ve yerli kart bilgisayar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap