1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. En İyi Anime Önerileri – 2018’in En İyi 10 Anime Filmi

En İyi Anime Önerileri – 2018’in En İyi 10 Anime Filmi

anime

Pek çok insan film izlemenin yanı sıra anime film izlemeyi de çok sever. Dolayısıyla anime filmlerinde birçok izleyici kitlesi bulunur. Bu izleyici kitlesi tarafından en çok tercih edilen ve beğenilen en iyi 10 anime filmi şu şekildedir.

1. Howl’s Moving Castle


Bu film gibi büyüleyici başka bir anime film bulmakta zorlanacaksınız. Aynı adı taşıyan Diana Wyne Johns’un romanından uyarlanan bu anime film, sizleri Sophie Hatter’ın gizemli mi gizemli, macera dolu dünyasına götürecek.


2. Blood: The Last Vampire


Korku seven izleyiciler için Son vampir Anime filmi mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Filmde korkudan başka aksiyon, gerilim ve macera ne ararsanız var. Filmde Saya isimli genç bir saldırıya maruz kalmadan önce neden vampir olduğunu bulmalı.


3. The Castle of Cagliostro


Hayao Miyazakinin ilk anime filmlerinden olan bu film 1979 yılında perdelerdeki yerini almıştır ve gelmiş geçmiş en çok izlenen ve beğenilen anime filmlerden biridir. Filmde usta hırsızlar unutulmuş bir hazine gizemini çözerken aynı zamanda arkadaşları Clara’yı kurtarmak durumundadır.


4. Ateşböceklerinin Mezarı


Bu anime filmde ikinci dünya savaşı yılları betimlenir ve bu film tüm zamanların en büyük savaş karşıtı filmi olarak ön plana çıkar. Isao Takahato’nun trajik bir filmi olarak göze çarpan bu anime film izlenmeye değer ve anlamı büyük anime filmlerden biridir.


5. Rüzgar Vadisi Nausciaa


Miyazaki’nin kibar bir prenses ve köyünü konu alan ve onu çevreleyen ormanı koruma mücadelesi hakkında yapılmış bir anime filmdir.


6. Ghost in Shell


Bu fütüristtik anime filmi, dünyayı sanal hackerlardan korumak ve kurtarmak için verilen mücadeleyi anlatıyor.


7. Komşum Totoro


Miyazaki’nin kaleme aldığı bu anime filmde, büyüleyici Totoro’yu keşfetmek için ormanda dolaşan iki kız çocuğu Mei ve Satsuki’nin başından geçenler anlatılıyor.


8. Prenses Mononoke


Çevre Dostu olan bu film, anime dalında en çok hasılat toplayan filmlerden biridir. Bu film ormanın sakinleri ve hızla gelişen Demir Kasabası arasındaki çekişmeyi konu alır.


9. Ruhların Kaçışı


Korku sevenler için iyi bir anime film olan Ruhların Kaçışında, Chihiro’nun ruhları insana dönüştürmek için girmiş olduğu maceralar anlatılıyor.


10. Akira


Akira filmi, savaş sonrası Japonya’daki Kaneda ve bisiklet çetesinin fütürist hikayesini konu alıyor. Ülkede yaşanan yağma, talan etme ve terörizm gibi konular ince bir şekilde işlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yerli Film Önerileri - 2018'in En İyi 10 Yerli Filmi başlıklı makalemizde 2018 en iyi yerli film önerileri, 2018 yerli film önerileri ve en iyi yeni yerli filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap