1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. En İyi Egzersiz ve Fitness Uygulamaları (Android – iOS)

En İyi Egzersiz ve Fitness Uygulamaları (Android – iOS)

evde spor yapmak

En İyi Egzersiz ve Fitness Uygulamaları

Spora merakı olan ve spor yapmayı seven kişiler için geliştirilmiş mobil uygulamalar arasında egzersiz ve fitness için takip programları yer almaktadır. Kişinin kendi başına yaptığı fitness ve egzersizlerin takip edilebileceği bu uygulamalar sayesinde egzersiz atlaması yapmadan düzenli bir şekilde spor yapabilmek mümkün olur. Günlük hayatın koşuşturmacasından dolayı bireysel sporunu ve egzersiz hareketlerini aksatan kişilerin düzenli spor yapılmadığı takdirde istediği vücut görünümüne ulaşamayacağı bilinir. Bu nedenle bireye sürekli hatırlatıcı bir etki yapacak olan mobil uygulamalar ve egzersiz hareketlerinin yer aldığı direktifler cihaza indirilerek kullanılabilir.

Sworkit

Sworkit uygulaması egzersiz ve fitness yapanlar için indirilmesi gereken uygulamalar arasında yer almaktadır. Hareket kombinasyonu ile beraber çalışan bu uygulama esneme, yoga gibi birçok hareketin internet bağlantısına gerek kalmaksızın kullanılabilmesine olanak tanır. Android 4.0 ve üzerindeki sürümlerde bu uygulama çalışmaktadır.


MyFitnessPal

Egzersiz ve fitness uygulaması olmasının yanı sıra diyet uygulaması da olarak bilinen MyFitnessPal gün içerisinde alınacak ürünlerin kalorisini de hesaplamaktadır. Kalori bakımından belirli bir sınırı aşmak istemeyen kişiler için oldukça ideal bir uygulama olarak kullanılabilir.


Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Bu uygulama sayesinde bireyin vücudundaki bölgelere göre kas gelişimi ve yağ yakımı yapabilmesi mümkün olur. Oldukça kolay bir ara yüze sahip olan ve kas oluşumu ve yağ yakımı için tercih edilebilecek bu uygulama Android 4.0 ve üzerindeki sürümlerde açılmaktadır.


Google Fit

Google’ın kendi üretmiş olduğu ve adım sayar ile kalori ölçme özelliğine sahip olan bu egzersiz ve fitness uygulaması aynı zamanda diğer uygulamalar ile bağlantılı bir şekilde çalışma özelliğine de sahiptir. Deneyimlerin %80’i bu uygulamayı yüklemeyi düşünen kişilere tavsiye etmektedir. Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılır.


7 Dakika Egzersiz

7 dakikalık seanslar halinde yapılan ve bu süreç içerisinde onlarca egzersizin yapılmasına olanak tanıyan bu uygulama Sworkit ile benzerlik göstermektedir. Hızlı bir şekilde kasların geliştirilip ideal vücuda ulaşılmasını sağlayan bu uygulamayı deneyenlerin %88’i yüklemeyi düşünenlere tavsiye eder. Android 2.3 ve üzerindeki sürümlerde çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bir Telefondan 2 Whatsapp Hesabı Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde bir telefonda 2 whatsapp, bir telefonda 2 whatsapp açma ve bir telefonda 2 whatsapp nasıl açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap