1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. En İyi Kore Dizisi Önerileri – 2018’in En İyi 10 Kore Dizisi

En İyi Kore Dizisi Önerileri – 2018’in En İyi 10 Kore Dizisi

kore dizileri

En iyi aşk dizilerinin sahibi olan Kore her dizisinde izleyiciye dizinin duygusunu geçirmeyi başarmıştır. Birçok Türk izleyici Kore dizilerini büyük beğeniyle izlemektedir. Aşk konulu dizilerinin yanında drama, aksiyon gibi dizilerde yapan Kore her bakımdan beğeni toplamıştır.

1. Secret Garden


2010 yılında yayımlanan dizi iki gencin aşk macerasını konu alıyor. Ji- Won ha adlı genç kız bir oyuncu olmak için çabalıyor ve dublör olarak bu amacına ulaşmaya çalışıyor. Çok fazla yara alsa da mesleğini çok seviyor ve asla bırakmayı istemiyor. Diğer yandan zengin bir ailenin oğlu olan Sang- Hyun Yoo herkes tarafından beğenilen bir oyuncu. Bu ikilinin eskiden gelen bir bağı bulunuyor. Genç kızın babası ile bir asansörde tanışan Sang- Hyun Yoo kızın babası tarafından ölümden kurtuluyor. Ancak kızın babası orada ölüyor. Sihirle uğraşan adam bir sihir yaparak kızın ve gencin hayatını birleştiriyor. İşte bu dizi genç kızın ve çocuğun bir araya gelene kadar ki yaşadığı eğlenceli dakikaları konu alıyor.


2. I Miss You


Dizi 2 Aralık 2013 yılında yayına girdi. 21 bölümden oluşan dizi hem aşk hem drama hem de aksiyon içeriyor. Babası birini öldürmüş olduğu için Soo- Yeon arkadaşları tarafından dışlanarak kötü muameleye katlanmak zorunda kalmıştır. Ancak diğer arkadaşlarının yanında ona çok iyi davranan onu her şeyden kollayan bir yakın arkadaşı vardır. Jung- Woo ile Soo- Yeon çok iyi iki arkadaştır. Bunun yanında ikisinin de birbirine hissettiği bir şeyler vardır fakat bir türlü açılamazlar. Bir gün bir sebepten farklı yerlere taşınan bu iki genç uzun zaman sonra günün birinde tekrar bir araya gelir ve aşk serüvenleri başlar. Genç kız bir tasarımcı, yakışıklı genç ise bir dedektif olmuştur.


3.The Heirs


Sevilen dizi 21 Mart 2010 yılında yayına girmiştir. Varlıklı ailelerin çocuklarının birlikte okuduğu okulda yaşadıkları aşk hayatını, dostluklarını ve aynı zamanda birbirleri ile olan yarışlarını konu aşan eğlenceli bir Kore dizisidir.


4. Empress Ki


Bu Kore dizisi oldukça uzun bölüm sayısıyla izleyiciye sunulmuş durumda 50 bölümden oluşan dizi izleyiciyi kendine odaklamayı başarıyor. İlk başlarda kölelik yapan bir kızın başka bir ülkede kraliçe olmasına kadar yaşadıklarını anlatan dizi aynı zamansa Çin’ i de konu alıyor.


5. Dream High


Bir lisede her öğrencinin sanatsal farklılıkta yetenekleri bulunuyor. Her fırsatta şarkı söyleyip dans eden öğrenciler dizinin konusunu oluşturuyor. Bu öğrenciler arasından iki öğrencinin yaşadığı büyük ve eğlenceli aşk diziye renk katıyor.


6. Playful Kiss


Çoğu Kore dizisi gibi lise zamanını anlatan bir dizidir ve çok eğlenceli bir senaryoya sahiptir. Çok küçük yaşlardan beri Baek seung jo adlı tatlı kıza aşık olan genç Jung so min okulda herkesin ilgisini çeken zeki ve başarılı bir öğrencidir.


7. Coffee Prince


Oldukça eğlenceli dakikalar yaşan bu aşk dolu Kore dizisi Gong Youn’ un genç ve güzel bir kız olan Youn Enno’ u erkek olarak tanımasıyla başlar. Çok komik olan bu dizi zamanla aşk hikayesine döner.


8. Inspiring Generation


Aşk dizilerinin yanı sıra bir aksiyon ve macera dizisi olan Inspiring Generation ülkede yaşanan kılıç savaşlarını ve beraberinde gelen durumları konu alıyor. Aksiyon bakımından oldukça başarılı bir yapıma sahiptir.


9. Eunggeubnamnyeo


Dizi 21 bölümlük bir aşk dizisi. Oldukça beğenilmiş ve izlenme rekorları kırmıştır. Romantik komedi şeklinde yayınlanan filmin yayın yılı 2014′ tür ve aşk dolu gençleri anlatır.


10.49 Days


Oldukça duygusal bir dizi olan 49 Days drama zaman her izleyici için çok güzel bir dizidir. 20 bölümden oluşuyor ve 2010 yılında yayımlanan bir dizi.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yerli Film Önerileri - 2018'in En İyi 10 Yerli Filmi başlıklı makalemizde 2018 en iyi yerli film önerileri, 2018 yerli film önerileri ve en iyi yeni yerli filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap