1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Süper Kahraman Filmleri

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Süper Kahraman Filmleri

super kahraman filmi

En İyi Süper Kahraman Filmleri

Sinema severler için izlenebilecek filmler arasında süper kahraman filmleri yer almakta ve her yaş kesiminden kişiye bu filmler hitap etmektedir. Çizgi romanlardan beyaz perdeye uyarlanan süper kahraman filmleri dünya genelinde pek çok kişinin ilgisini çeker. En iyi süper kahraman filmleri arasında pek çok alternatif seçenek bulunur.

The Dark Night / Kara Şövalye

Batman filmlerinden bir tanesi olan Kara Şovalye 2008 yılında gösterime girmiş ve o dönemin en yüksek gişe hasılatını yapmış filmi olarak en iyi süper kahraman filmleri içerisinde yer alır. Joker karakteri ile Batman karakteri arasındaki savaşı konu alan film pek çok dalda aday gösterilmiştir.


The Avengers / Yenilmezler Serisi

Yenilmezler serisinin ilk filmi olan ve 2012 senesinde gösterime giren bu film Iron Man, Hulk, Captain America, Nick Fury, Hawkeye, Black Widow, Thor gibi çizgi roman karakterlerini bir araya toplamıştır. Dünyanın güvenliğine karşı bir tehdit için ortaklaşa hareket eden bu kişilerin oluşturduğu takım Avengers olarak adlandırılır ve en iyi süper kahraman filmlerinden bir tanesidir.


Spiderman / Örümcek Adam

Sinematik evrene adım attığından beri pek çok değişime uğrayan ve oyuncu kadrosunda sürekli değişiklik yaşanan Örümcek Adam filmi ilk olarak 2002 senesinde vizyona girmiştir. O dönemin en dikkat çeken sinema filmlerinden bir tanesi olarak okul gezisinde mutasyona uğramış bir örümcek tarafından ısırılan Peter Parker’ın hikayesi anlatılır.


Wonder Woman / Harika Kadın

2017 yılında beyaz perdede boy gösteren ve en iyi süper kahraman filmleri içerisinde yerini bulan Harika Kadın filmi Amazon prensesi olan Diana Price’ın hikayesini konu olur. Dünyayı keşfetmek için kendi tropikal iklimini geride bırakan prensesin macerası ile izlenebilecek filmler arasında yer alır.


Iron Man / Demir Adam Serisi

Serinin ilk filmi ile beyaz perdede büyük bir beğeni toplayan filmin ilki 2008 yılında çıkmıştır. Filmde Afganistan’da bir füze tanıtımı yaparken esir düşen Tony Stark’ın üstün zekası ile beraber nasıl bir süper kahramana dönüştüğünün hikayesi konu edilir.


Captain America / Kaptan Amerika

İlk çıkış yaptığı günden itibaren oldukça yüksek bir hasılata ulaşan Kaptan Amerika filmi, Steve Rogers isimli askere katılmak isteyen bir kişinin umudunu bir dizi deneye bağlamış olmasıyla başlayan olayları anlatıyor. Steve Rogers, deneylerden başarıyla geçecek ve Amerika’nın en güçlü kahramanı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yerli Film Önerileri - 2018'in En İyi 10 Yerli Filmi başlıklı makalemizde 2018 en iyi yerli film önerileri, 2018 yerli film önerileri ve en iyi yeni yerli filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap