1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. En İyi Telefon Hızlandırma Uygulamaları (Android – iOS)

En İyi Telefon Hızlandırma Uygulamaları (Android – iOS)

telefon hizlandirma

En İyi Telefon Hızlandırma Uygulamaları

Akıllı telefonların üretimlerinde kullanıcı deneyimini arttırma adımları son hızla devam ederken, piyasaya yeni yeni sürümler çıkıyor. Ancak eski sürümlerde performans arttırmak da bu 8 uygulamayla oldukça kolay olacak.

Clean Master

Android cihazlardaki performansı büyük oranda attıran Clean Master uygulaması, kullanıcılara birçok seçenek sunuyor. Telefonun eski veya kullanmadığınız uygulamalardan kalan veriler, istenmeyen uygulamalar bu uygulama sayesinde sistemi rahatlatacak bir şekilde kaldırılabiliyor.


App Cache Cleaner

Önbellek temizliğinde kullanıcılara yardımcı olan App Cache Cleaner uygulaması, bu görevi son derece iyi bir şekilde yerine getiriyor. Telefonun performansını bu temizlik işlemiyle arttıran uygulama kullanmaya değer görünüyor.


Google Files Go

Google Files Go uygulaması, telefonunuzda kullanım sağlanmayan dosyaları analiz etmesinin yanı sıra, dosyaları sisteme kolaylıkla aktarabilmeniz imkanı tanıyor. Bu da telefonda büyük bir alan açılmasına ve performans artışıyla sonuç veriyor.


Greenify

Telefonunuzun arka planında gereksiz olarak çalışan ve belleğin tükenmesine neden olan uygulamaları Greenify uygulaması ile kapatabiliyorsunuz. Ayrıca rootsuz telefonlarda yapabildiği performans iyileştirmesi de oldukça iyi olarak kabul ediliyor.


CCleaner

Masaüstü sistemlerde popülerlik kazanan CCleaner uygulaması, mobil platform kullanıcılarına da sunulmuştu. Önbellek temizliği, tarayıcı geçmişini temizleme gibi daha birçok opsiyonu sağlayarak telefon performansını arttıran bir uygulamadır.


Power Clean

Android tabanlı telefonlarda optimizasyon gerçekleştirmesi için geliştirilen Power Clean uygulaması, yapılan güncellemelerin ardından çok daha geniş kapsamlı bir kullanım alanı sağladı. Cihazdaki geçi klasörlerde ve ara bellekte bulunan bütün gereksiz dosyaları tek bir adımda Power Clean ile temizleyebiliyorsunuz.


Norton Clean

Clean Master uygulamasıyla benzer özelliklere sahip bir uygulama olarak karşımıza çıkan Norton Clean uygulaması, Android tabanlı sistemlerde kullanılabiliyor. Android 2.3 ve üzerindeki sürümlerle son derece uyumlu bir şekilde çalışan bu uygulama ile tablet ve telefonda performans iyileştirmesi yapabiliyorsunuz.


Du Speed Booster

Baidu firmasının geliştirdiği Du Speead Booster uygulaması, tablet ve akıllı telefon modellerini %60 oranında hızlandırabiliyor. Arayüzü kullanışsız olsa da, bu sağladığı performans arttırıcı etkisiyle yine kullanılmaya değer olan uygulamaların arasında yerini alıyor.

Bir önceki yazımız olan En İyi Egzersiz ve Fitness Uygulamaları (Android - iOS) başlıklı makalemizde en iyi egzersiz uygulamaları, en iyi fitness uygulamaları ve evde egzersiz uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap