1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. En İyi Ücretsiz Domain Veren Siteler

En İyi Ücretsiz Domain Veren Siteler

ücretsiz domain veren siteler

Domain, sitenin kimliğidir. www.siteadi.com şeklinde girdiğiniz kısıma domain adı verilir. Günümüzde birçok ücretsiz domain veren site bulunmaktadır. Biz de yararlanabilmeniz için bu siteleri ve verdikleri uzantıları sizinle paylaşıyoruz. İşte liste:


Freenom – .tk .ml .ga .cf .gq Domain

Freenom ücretsiz domain

Freenom, 5 farklı domain uzantısını ücretsiz bir şekilde veren bir sitedir. Domaini alabilmek için “Yeni ÜCRETSİZ etki alanı bul” yazan yere tıklayıp istediğiniz domaini girdikten sonra “Uygunluğu Kontrol Et” butonuna tıklayıp üye olmanız yeterli.

 


Dot.TK – .tk Domain

dot.tk ücretsiz domain

Yıllardır ücretsiz şekilde 1 yıllık .tk domain veren Dot.TK sitesi en güvenilir sitelerdendir. 1 yıl sürenin ardından domain uzatılabilmektedir. Alan adınızı hemen alabilmek için üstte bulunan fotoğraftaki boşluğa almak istediğiniz domaini girerek “GO” butonuna tıklayıp üye olmanız yeterlidir.


Hosttr.IN – .tk .ml .ga .cf .gq – TÜRK SİTESİ

hosttr.in ücretsiz domain

Bu listede bir Türk sitesine yer vermemek ayıp olur diye düşündüm. Bu yüzden piyasadaki en güvenilir ücretsiz domain veren Türk sitesini sizinle paylaşmak istedim. Yukarıdaki ekrana geldiğinizde “Sipariş Ver” butonuna basın. Ardından açılan sayfada almak istediğiniz domain adresini girip üyelik işlemlerini tamamlayın. Böylelikle ücretsiz domain sahibi olabilirsiniz.


Biz.NF – .co.nf Domain

co.nf ücretsiz domain

Biz.nf adresine girerek, “yourdomain” kısmına almak istediğiniz alan adını girerek register diyerek, “siteadi.co.nf” şeklinde bir alan adına sahip olabilirsiniz.


Com.NU – com.nu Domain

com.nu ücretsiz domain

Com.nu adresine girerek, boş kısma almak istediğiniz alan adını girdikten sonra “Prüfen” butonuna tıklayıp almak istediğiniz alan adını “siteadi.com.nu” şeklinde alabilirsiniz.


Bu yazımızda sizlere ücretsiz domain veren siteleri paylaştık. Diğer yazımızda da ücretsiz hositng sitelerini paylaşacağız. Paylaştığımızda link koyulacaktır.

Bir önceki yazımız olan 5 Adet Ücretsiz Türkçe Responsive Blog/Teknoloji Teması başlıklı makalemizde responsive tema, wordpress blog teması ve wordpress en güzel blog temaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

  1. Herkes gibi bende bir zamanlar .tk domain kullanmıştım. İlk defa başlayacaklar için biçilmiş kaftan.

  2. Dot.tk den bir kaç defa ücretsiz domain almıştım ve hiçbir sorun yaşamadım tavsiye ederim

  3. dot.tk muhteşem genelde seo yaparken çok sık kullanıyorum teşekkürler.