1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. En İyi Yerli Film Önerileri – 2018’in En İyi 10 Yerli Filmi

En İyi Yerli Film Önerileri – 2018’in En İyi 10 Yerli Filmi

2018 yılında Türk sineması tam gaz yoluna devam etmekte. Bu yılda birbirinden güzel filmler beyaz perdedeki yerini alacak ve izleyici ile buluşacak.

1.Daha


Dram ve polisiye filmi. 14 yaşında bir çocuğun tek hayali göçmen olarak yaşadığı küçük kasabadan ayrılarak büyük bir şehre gitmek ve burada eğitim almaktır. Fakat hayallerini gerçekleştirmesi zordur çünkü babası, göçmen kaçakçısı olarak çalışan biridir.


2.Cin Çeşmesi


Sevdiği adama kavuşamayan ve başka biriyle zorla evlendirilen kadın, büyü yaparak cinler ile anlaşma yapmaya karar verir. Fakat planları istediği gibi gitmez ve cinler bütün köye musallat olmuştur.


3.Sofra Sırları


Tek hayali kocasını mutlu etmek olan bir kadının hayatı konu alınıyor. Eşine sadık bir hayat sürdüren kadın, çok güzel yemek yapmaktadır ve herkes tarafından bilinir. Bir gün çevresindeki kişiler tek tek ölmeye başlar. Aslında herkesin sevdiği o kadın bir seri katildir.


4.Kapıdaki Sır


200 yıl önce bir adam, tarikat ile gizli bir anlaşma yapar ve bu anlaşma kötü ruhlar tarafından onaylanır. Fakat anlaşma uymayan adamın laneti torunlarına kadar gelmiştir.


5.Direniş Karatay


Alaattin Keykubat döneminin anlatıldığı bir tarihi filmdir. Ana karakter Celaleddin Karatay üzerinden Türk tarihinin bir bölümü anlatılmıştır.


6.Kaybedenler Kulübü Yolda


Kaan ve Mete uzun bir Akdeniz yaşantısından sonra İstanbul’a dönmeye karar verir. Motor yolculuğu uzun sürecektir ve bu süreçte başlarına bazı olaylar gelecektir.


7.Çocuklar Sana Emanet


Geçirdiği trafik kazası sonucu tam olarak kendine gelemeyen adam ile ilgilenen köylüler ve güzel bir lokman hekim kadının yaşamı konu alınıyor.


8.Hadi Be Oğlum


Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolde olduğu filmde, iletişim sorunları yaşayan küçük bir çocuğun hayata tutunması için direnen bir babanın yaşantısı anlatılıyor.


9.Sera


Genç bir doktor uzun süredir garip rüyalar ve günlük yaşantısında garip olaylar yaşamaktadır. Bir gün hastanede kendi gibi rüyalar görüp, aynı sorunları yaşayan bir kadınla tanışmasıyla hayatı alt üst olur.


10.İki İyi Çocuk


Bir polis ve zihinsel olarak yetersiz olan 2 çocuğun arasındaki dostluk konu alınıyor. Bütün kasaba tarafından sevilen 2 çocuğun, polis ile dostluğu bazı kişileri rahatsız edecektir ve yaşanan olaylar aradaki bağı daha da güçlendirecektir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yabancı Dizi Önerileri - 2018'in En İyi 10 Yabancı Dizisi başlıklı makalemizde 2018 en iyi yabancı dizi önerileri, 2018 yabancı dizi önerileri ve en iyi yabancı diziler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap