1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Evde Yüz Bakım Kremi Yapma

Evde Yüz Bakım Kremi Yapma

Evde Yüz Bakım Kremi Yapma
1

Yüzünüz sabahları kalktığınızda ışıl ışıl parlasın mı istiyorsunuz, o halde evde yüz bakım kremi yapma konusunda bir takım şeylere dikkat etmelisiniz. Evde yaptığınız yüz bakım kremlerinin içeriklerini, kendi cilt türünüze göre ayarlayabildiğiniz için hazır aldığınız yüz bakım kremlerinden çok daha etkili olur. Her cilt için ayrı ayrı tarifler ile hazırlayacağınız bakım kremlerinin içeriklerini ayarlarken gramajlara ve de alerjik reaksiyonununuz olup olamadığını kesinlikle dikkat edin.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Kremi

Yağlı bir cilde mi sahipsiniz, ne yaparsanız yapın cildinizdeki şişlik ve yağ geçmiyorsa evde yapacağınız basit bir tarif ile cilt tonunuzu ayarlayabilir, yüzünün yağlı görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Yağlı ciltler için özellikle tavsiye edilen badem yağı ve nane yağı hem cildinizi ferahlatır hem de renk tonunu ayarlamanıza yardımcı olur. Günlük uygulama sayesinde yağlı cildinizi unutun. Bir süre sonra cildinizdeki değişime sizler de inanamayacaksınız. Olağanüstü bir değişime hazır olun. Nane ya da badem yağını ılık su ve bal ile karıştırdıktan sonra pamuk ile yüzünüze uyguladığınız takdirde her gün daha sıkı bir ciltle uyanacaksınız.

Kuru Ciltler İçin Vazgeçilmez Bakım Kremi Tarifleri

Kuru ciltlerin en çok şikâyet ettiği kırışık ve kabuk kabuk görünüme bir çare arıyorsanız eğer evde yapacağınız ufacık kürler ile tüm sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Bir miktar bal ile havuç yağını karıştırıp, günlük rutin bir kullanım sonucunda daha genç ve de daha parlak bir cilde sahip olmak elinizde. Çok kısa süre içerisinde cildinizdeki nemli görünüm sayesinde gözle görülür bir değişime çok az kaldı. Fark edilir derecede aydınlık ve nemli bir cilt için hemen harekete geçmeye ne dersiniz, evde kolay bakım kremi yapmak artık daha zahmetsiz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir? Saçların Dökülmesine Neden Olan Faktörler başlıklı makalemizde saç dökülmesi, saç dökülmesi neden olur ve saç dökülmesine sebep olan şeyler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap