1. Ana Sayfa
  2. Yaşam-Ekonomi
  3. Evdeki Karıncalardan Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı? Karıncılardan Kurtulma Yöntemleri

Evdeki Karıncalardan Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı? Karıncılardan Kurtulma Yöntemleri

karinca

Evimde Karıncalar Var Ne Yapmalıyım?

Küçük ve tatlı canlılar olan Karıncalar evinizde mi dolaşıyor? Cevabınız evet ise bunun tek nedeni bulunmaktadır. Karıncalar karınlarını doyurabildiği yerlerde bulunurlar.

Karıncalar genellikle toplu halde gezerler ve bir evde yiyeceği kolay buldukları zaman evin dışına bir yuva yaparlar ve karınlarını doyurmak için sürekli eve girip çıkarlar. Böcek ilaçlama firmasıyla anlaşarak kökten kurtulabilirsiniz.

Karıncalara Zarar Vermeden Nasıl Kurtulabilirim?

Mutfak dolaplarınızın temiz olduğuna ve hiçbir besin parçasının dökülmemiş olmasına dikkat edin.
Yemek masanızın ve koltuklar gibi besin tükettiğiniz yerleri sürekli olarak süpürün ve karıncalara yiyecek bırakmayın. Yiyecek besin bulamadıkları zaman evden gideceklerdir.
Evde asla çöp biriktirmeyiniz. Düzenli olarak çöpünüzü boşaltın.
Karıncaların girebileceği delikleri kapatın. (silikon, tutkal vb.)
Mutfakta tezgah ve benzeri yerleri kuru tutun.
Karınca yuvasına ve gezindikleri yerlere Kahve telvesi, tarçın, pudra, tebeşir, Kırmızı Biber ve sarımsak dökerek birkaç günde kurtulabilirsiniz.

Onları Şaşırtın

Karıncalar yuvasından çıktıktan sonra yollarını bulmaları için bir iz bırakır ve yuvalarına o izler sayesinde geri döner. İlk önce Karınca yuvasını bulun ve oradan başlayarak gezdiği yerlere kadar izleri silin. Yuvasına dönemeyecek ve sürdüğümüz maddeleri sevmediği için evi boşaltacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflamaya Yardımcı Bitki Çayları ve Tarifleri başlıklı makalemizde zayıflatıcı bitki çayı tarifi, zayıflatıcı bitki çayları ve zayıflatıcı çaylar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap