İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Evimde Hangi İnternet Altyapısı Var? Altyapı Sorgulama

Evimde Hangi İnternet Altyapısı Var? Altyapı Sorgulama

internet-altyapi

Fiber internet artık adreste bulunmakta. Eğer siz de evinizde fiber internet altyapısının var olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken şeyler oldukça basit.

Evimde Hangi İnternet Altyapısı Var? Altyapı Sorgulama

  • Altyapınızı sorgulayabilmek için öncelikle buraya tıklayarak Türk Telekom’un sitesine giriş yapın. (İnternetiniz Türk Telekom olmasa bile Türkiye’deki altyapılar Türk Telekom’a aittir.)
  • Ardından girdiğiniz sitede harita kısmını göreceksiniz. Buraya il, ilçe, mahalle, cadde bilgilerinizi girin. Bulunduğunuz adres haritada belirecektir.
  • Haritada caddenizi tam olarak bulun ve “Pin” işaretini sürükleyerek bulduğunuz yere bırakın.
  • Ekranda beliren güvenlik kodunu girdikten sonra “Göster” butonuna tıklayın. Artık evinizde hangi internet altyapısının olduğunu görebilirsiniz.

İnternet paketleri alırken bu altyapılara uygun paket almaya özen gösterin. Eğer altyapınız yoksa ve gidip yüksek paket alırsanız bunun bir anlamı olmaz. Çünkü verebileceği maksimum hız zaten altyapıya bağlıdır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Ücretsiz Ramazan Kampanyaları - 2018 başlıklı makalemizde ramazan kampanyaları, ramazan kampanyaları 2018 ve ramazan kampanyası 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap