1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Fuat Avni’nin Kimliği Ortaya Çıktı! Fuat Avni Yakalandımı?

Fuat Avni’nin Kimliği Ortaya Çıktı! Fuat Avni Yakalandımı?

kocyigitfuatavni

Öncelikle Fuat Avni kimdir, bundan biraz bahsedelim. Fuat Avni’nin devletin içinden bilgiler sızdıran bir ajan olduğu biliniyordu. Tweetler atarak halka birçok gizli devlet sırrı aktaran Fuat Avni’nin kimliği belli oldu. Alınan bilgilere göre Fuat Avni kod adlı kişinin Akif Mustafa Koçyiğit olduğu belirlendi. Akif Mustafa Koçyiğit, Başbakanlık Sektörel İzleme biriminde uzman olarak çalışmış, daha sonra Veri Toplama Merkezi’nde İstihbarat Şefi olarak görev yapmış. Yani Bilgileri Başbakanlık’ın tam can damarından aktarmış. Alt tarafta gördüğünüz resim ona ait.

Mustafakocyigit

Peki, Fuat Avni kod adlı Akif Mustafa Koçyiğit Yakalandımı?

Fuat Avni’nin 20.07.2016 gece saat 03:00’da yakalandığı başbakanlık tarafından duyurulmuştu. Fuat Avni hesabını yöneten yaklaşık 15 kişi olduğu tahmin ediliyor. Bunlardan 10 tanesi yakalanmış durumda. Aralarında asıl sahip Mustafa Koçyiğit’in de olduğu 10 kişinin bilgisayar mühendisleri olduğu ve Başbakanlık hatları üzerinden yurtdışına bilgi sızdırdıkları ortaya çıktı. Şuanda 10 kişi tutuklanmış durumda. Ayrıca İstihbarat Daire Başkanları da sorguya alınmış durumda.

Tüm bu haberlere rağmen Fuat Avni hala twitter üzerinden paylaşımlar yapıyor. İşte yaptığı son paylaşımlar :

Screenshot1

Screenshot2

Screenshot3

Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre yaklaşık 15 kişinin bu hesabı yönettği bildirilmişti. Başbakanlık en kısa sürede geri kalanların da yakalanacağını bildirdi.

Kaynak : Başbakanlık, Ensonhaber

Bir önceki yazımız olan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan Darbe Girişimi Sonrası Bedava Hizmetler başlıklı makalemizde avea darbe sonrası internet, darbe bedava internet ve türk telekom darbe sonrası internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap