İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Google 30 Ağustos’u Kutlamadı, Yandex İse Şaşırtmadı

Google 30 Ağustos’u Kutlamadı, Yandex İse Şaşırtmadı

Google ve yandex

Google her zaman olduğu gibi bir milli bayramda daha herhangi bir doodle girişiminde bulunmadı. En azından bir Türk bayrağı bile koymaya tenezzül etmedi. Yandex ise arka planında Büyük Taarruz’u anlatan bir resme yer verdi.

İşte Google ve Yandex’in anasayfa görüntüleri:

google 30 ağustos yandex 30 ağustos

Google daha önce yaptığı açıklamalarda bu durumu: “Savaşlar bir tarafın kazandığı bir tarafın ise ağır yenilgiler aldığı mücadelelerdir. Biz bir ülkenin zaferini paylaşırsak diğer ülkeyi kırmış oluruz.”diye belirtti.

Yandex ise anasayfasına “Büyük Taarruz’un Hikayesini Keşfet” özelliği ekleyerek, Büyük Taarruz hakkında birçok önemli bilgiyi kullanıcıları ile paylaştı. İşte o bilgilerden biri:

yandex 30 ağustos detay

Ancak biliyorsunuz ki şöyle bir durum var. “Google.com.tr” yani Google’ın Türkiye sayfasını sadece Türkiye’den giren kullanıcılar görebiliyor. Peki, o zaman Google neyin kırgınlığından bahsediyor? Acaba bu bir Türk düşmanlığı mı, umursamazlık mı, yoksa gerçekten de açıklamada belirtilen durum mu? Bu değerlendirmeyi sizin yapmanızı istiyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.

Bir önceki yazımız olan 28 Ağustos Matematik Mağduru Google Olayı başlıklı makalemizde 1 dolar kaç tl, 28 ağustos 1 dolar ve 28 ağustos google 1 dolar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (9)

  1. 5 sene önce

    Bu kesinlikle bir Türk düşmanlığı diye dulüşünüyorum.

  2. Bence Türk düşmanlığı ile alakası yok. Adamlar demiş savaşlar için herhangi bir anma yapmıyoruz diye. Eğer kimseye yapmıyorlarsa sorun yok.

  3. Sayfayı sadece Türkler değil Türkiye’den girenler görüyor ve ülkemizde de haliyle bir sürü yabancı var. Diğer yandan yıllardır Google kullanıp da her yıl aynı tartışmaları görmek sıkıyor artık, her yıl aynı terane. Yandex ise ülke de nereden kullanıcı koparsam kar kaygısıyla hareket ettiği için her şeyi kutluyor tabiki de

  4. Yandex her zamanki gibi ülkemizdeki çalışmalara önem veriyor, google büyük bir firma olduğu için bu tarz şeyleri ince eleyip sık dokuyor.

  5. Google milli bayramlarımıza saygı göstermiyor bu konuda biraz eksik, yandex Türk firmalar tarafından maddi destek aldığı için etkinliklere daha önem göstermek zorunda kalıyor.