1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Gorilla Glass 5’li Galaxy Note 7 Sağlamlık Testi

Gorilla Glass 5’li Galaxy Note 7 Sağlamlık Testi

note7

Akıllı telefonların ekranları ihtiyaçlara göre değişiyor. En son çıkarılan Gorilla Glass 5 teknolojisi ile Gorilla Glass 4’e göre 5 kat daha fazla koruma sağlanacağı belirtilmişti.

 

bilgileryazi

Peki, yakında ülkemizde de satılacak olan ve bu teknolojiye ilk sahip olan cihaz yani Galaxy Note 7, Gorilla Glass 5 koruması ile ne kadar sağlam?

Galaxy Note 7, etrafında küçük bir metal çerçeve ve Gorilla Glass’ın en yeni versiyonu Gorilla Glass 5 ile korunmakta. Ekranla ilgili yapılan iddialarda diğer ekranlara göre 5 kat daha güçlü olduğu belirtilen Gorilla Glass 5, “acımasız” olarak tabir edilen yüzeylere denk gelmedikçe kırılmıyor denilmişti. Üretici firma tarafından yapılan açıklamada 1.6 metreden düşürülen cihazın aldığı maksimum hasar %20 olarak belirlendi.

Tüm bu açıklamaların yanında tabi ki gözle görmek en iyisi diyerek sizinle XEETECHCARE YouTube kanalının paylaştığı drop yani düşürme, çekiç ve bıçak testlerinin videolarını paylaşacağız. İzlenimlerimize göre Note 7’nin arka tarafı pek de sağlam gibi durmuyor. Fakat ön ekranı arkaya nazaran dayanıklı görünüyor.

video

 

Bu videoları izleyerek kararı siz verin. Sizce Galaxy Note 7 sağlam mı, değil mi?

Bir önceki yazımız olan Türk Polisine Yerli Yapım Drone: Akıncı 3000 başlıklı makalemizde akıncı 3000, akıncı 3000 drone ve akıncı 3000 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap