1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Grafikerler ve Tasarımcıların İşine Yarayacak Web Siteleri

Grafikerler ve Tasarımcıların İşine Yarayacak Web Siteleri

grafik tasarım

Tasarım Arşiv Siteleri

Bu sitelerde tasarım ile ilgili ne varsa bulabilirsiniz. PSD’lerden tutun da renklere kadar, iconlardan tutun da hd wallpaperlara kadar, fontlardan tutun da stock resimlere kadar ne arıyorsanız bu sitelerde var.


Renkler

Renk konusunda bu 4 site size hayli hayli yetecektir. Renk uyumu hakkında bilgi alabilmek için 2. siteye gidebilirsiniz ve kafanızda bir fikir oluşturabilirsiniz. Renk olarak genelde Flat renkleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.


Iconlar

Aşağıda verdiğim bütün siteler aslında bir arşiv niteliğindedir. Hepsinde en az 500 bin ikon mevcuttur. Bu sitelerden ihtiyacınızı kesinlikle başka bir şeye gerek duymadan giderebilirsiniz.


Fontlar

İlk site ile aradığınız fontun resmini yükleyip fontun ismini bulabilirsiniz. Diğer siteler font indirme siteleridir. Binlerce font mevcuttur.


PSD Kaynakları

Hazır PSD indirebilmek için aşağıda vermiş olduğum kaynakları kullanabilirsiniz. Hepsi özenle yapılmış ve seçilmiş tasarımlardır. Her türlü PSD’yi bu sitelerde bulabilirsiniz.


Stock Resim Siteleri

Stock resim arama derdi artık bitti. Çünkü bu 6 site size istemediğiniz kadar stock resmi zaten sağlayacaktır. Başka bir site arama derdiniz yok. İstediğiniz resmi anında nında bulabilirsiniz.


Forumlar

Aşağıdaki 4 forum ile birlikte kendinizi geliştirebilir, birçok farklı ihtiyacınızı giderebilir, paketler indirebilir ve bir konu hakkında tartışabilirsiniz. Zaman geçirmek için birebirdir.


Wallpaper

Burada bulunan sitelerin hepsi hd wallpaper ihtiyacınızı karşılayacaktır. En alttaki siteden 4K wallpaperlara ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.


Diğer Siteler

Bir önceki yazımız olan Format Sonrası Yüklenmesi Gereken Programlar Arşivi + İndirme Linkleri başlıklı makalemizde bilgisayara yüklenecek programlar, bilgisayarlarda olması gereken programlar ve format sonrası programlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (7)

  1. hocam blog sitenizi tanıdığım için çok şanslıyım çünkü harika bilgiler var. insanları sıkmadan direk bilgiyi veriyorsunuz. umarım iyi yerlere gelirsiniz. font siteleri de çok işime yaradı.

  2. tasarımlar için çok kullanışlı web siteleri. hepsini inceleme şansım olmadı ama takipte kalıcam.

  3. grafikerler ve Tasarımcıların İşine Yarayacak Web Siteleri arasında unsplash ı görmek mutluluk verici güzel bir tanıtım

  4. Bir grafiker olarak listenizdeki tüm siteleri beğendim, teşekkürler.

  5. Grafikerler için mükemmel siteler gerçekten çok teşekkürler.

  6. 4 sene önce

    Sitelerin hepsi birbirinden güzel, google üzerinden arama yapmak yerine direk adrese giriyorum ve istediğim grafikleri bulabiliyorum. Oldukça işime yaradı teşekkürler. Özellikle freepik sitesini sık kullanılanlara ekledim her an elimin altında.