İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Güncel İmplant Fiyatları Nedir?

Güncel İmplant Fiyatları Nedir?

dental implant

Dişlerinizde eksik bulunduğu takdirde bu sizi estetik açıdan rahatsız edebileceği gibi bunun yanı sıra sağlık açısından da sizlere olumsuz sonuçlar doğurabilir. İmplant tedavisi ise eksik dişlerin yerinin doldurulmasında en sık şekilde kullanılmakta olan yöntemlerin arasında yerini almaktadır. Özellikle doğal bir görünüme sahip olmasıyla beraber çevre dişlerde herhangi bir sorun yaşatmıyor olması diğer tedavi yöntemlerine göre daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. İmplant fiyatları ise implantın yapılması evresinde izlenecek süreçle beraber merak edilmektedir. İmplant fiyatlarının belirlenmesi sırasında etkili olan bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde de fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İmplant Tedavi Ücretleri

İmplant tedavisinin gerçekleşmesi için sürece başlayacağınız noktada öncesinden tedavi ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İmplant fiyatları sizin implant yaptıracağınız diş bölgesine göre, implant sayınıza göre ve diş yapınızda başka bir sorun olup olmamasına göre değişim gösterebilmektedir. Tedavinin ücretlerinin belirlenmesinde öncesinde yapılacak olan röntgenle beraber nasıl bir yol izleneceğinin karar verilmesinin etkisi çok büyüktür. Diş tedavisini yaptıracak olan kişilerin detaylı bilgi almak için bu yüzden diş hekimleriyle iletişime geçmesi gerekir. Yapılacak olan kontrol sonrasında sizlere ücretlendirme ve yapılacak olan işlemler hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Bu yüzden işlemlerin nasıl yerine getirileceği hakkında bilgi sahibi olabilir ve fiyatlandırmayı net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İmplant Tedavi Süreci

İmplant fiyatları öğrenildikten sonra ise gerekli tedavi sürecine başlanabilmektedir. İmplant tedavi sürecinde ilk olarak hastaya bir sedasyon verilir ve işlemin yapılacak olan bölümün bu şekilde uyuşması sağlanmaktadır. İmplant tedavisinde sizlere iki farklı tedavi seçeneği sunulur. Birisi tek aşamalıdır. Bu işlemde implantın yerleştirilmesinden sonra geçici başlıklar takılmaktadır. İki aşamalı olarak yapılmakta olan işlemde ise dental implantın yapılmasında sonra üstü dişeti ile kaplanarak iyileşme sürecine geçmesi sağlanmaktadır. Protez başlıklar ise iyileşme sürecinin tamamlanmasından sonra takılır ve iyileşme sürecinin alt çene için 3 ay şeklinde üst çene için ise 6 ay olduğu görülmektedir. Bazı durumlarda dental implantın üzerine yeni yapılmış olan dişlerin hemen takılma ihtimali de bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2021 Diş İplant Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap