1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Günümüz Teknolojisiyle Piramitler Yapılabilir Mi?

Günümüz Teknolojisiyle Piramitler Yapılabilir Mi?

mısır piramitleri

Geçmiş dönemlerdeki insanlar için ilkel tabirinin kullanılmasının ne kadar yanlış olduğunu piramitlerin yapımından bile anlayabiliriz. Müthiş bir matematik ve bilimsel bilgi ile inşa edilen piramitler insanların bu konularda ne kadar zeki olduklarını gösteriyor. Peki, biz insanlara zeki diyoruz ama piramitleri uzaylılar yapmış olabilir mi?

Bu sorunun cevabını bulabilmek için aslında ilk sorduğumuz soru “Günümüz teknolojisiyle piramitler yapılabilir mi?” sorusudur. Dünya’nın En Büyük Piramidi: Great Cholula makalemizde de belirttiğimiz gibi 450x450m bir alan ve 55 metrelik bir yüksekliğe sahip piramitten söz ediliyor. Mısır’da bulunan Keops Piramidi’nin kütlesinin 5.000.000 ton olduğu, hacminin ise 2.592.341 molduğuna değinirsek gerçekten çok şaşırtıcı ve olağanüstü rakamlar gözümüze çarpıyor.

İşte sorunun cevabını veren video:

Piramitlerin nereden geldiğini ve kimin yaptığını tam bilmesekte günümüz teknolojisiyle piramitlerin yapılıp yapılamayacağına değinilen bir videoyu sizinle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu ve bunun gibi videoları güncel olarak izlemek isterseniz: İlhan Yılmam Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

  1. Günümüzde yapılabilir fakat oldukça büyük mühendislik becerileri ve yine yüksek teknoloji ürünler gerektirir ancak binlerce yıl önce nasıl yapıldıkları büyük merak konusu….

  2. Piramitin içinden yükselen sarmal rampa ile yapılabilme fikri bence çok mantıklı. Yapılabilir piramit bence.

  3. Mısır piramitleri günümüzde yapılabilir ama bir asma köprüyü yada bir gökdeleni yapmaktan daha zor olur.