İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Hayaldi Gerçek Oldu! İşte Karşınızda Yerli Transformer Araba: Letrons

Hayaldi Gerçek Oldu! İşte Karşınızda Yerli Transformer Araba: Letrons

letrons

Transformers filminde gördüğümüz dev robot arabalar artık gerçek oldu. Bu işi yapan ise bir Türk firma oldu.

Transformers filmini bilmeyen yoktur. Oradaki arabaya dönüşen robotları da. Yalnızca filmlerde olur dediğimiz bu araçlar artık bir Türk firma tarafından yapılabiliyor. Filmi bir kenara bırakalım ve biz yerli Transformer’ımız ile tanışalım.

Yerli Transformer’ın ismi Letrons (Endişelenmeyin, bu “Le” Bim’deki “Le” değil). Letvision firması tarafından 8 gibi uzun bir süreçte, 12 mühendis ve 4 destek personelinin bir arada çalışarak ürettiği Letrons, ölçek olarak birebir yapılmış. Letrons sadece 30 saniyede arabadan robota dönüşebiliyor.

ozellikler

Letrons öyle işlevsiz bir otobot değil. Boyun, kafa, bilek, kol ve bacak hareketleri de yapabiliyor. Ayrıca en önemlisi de konuşma özelliğine sahip. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen Letrons, Wi-Fi teknolojisini de içinde barındırıyor.


İşte Letrons’un Şov Videosu:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=214&v=2e6BlH_SP7k


Yalnızca Letrons ile yetinmeyip yanına Argon, Bizmut, Tantal ve Wolfram gibi Transformer’lar da üreten Letvision, bu olay ile ülkemizi gerçekten gururlandırıyor. İşte onların görüntüleri de bu şekilde:

diger-otobotlar

Eğer daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz buraya tıklayarak Letrons sitesine erişebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Note 7'den Sonra Galaxy S7'ler De Patlamaya Başladı! başlıklı makalemizde samsung batarya patlama, samsung galaxy note 7 patlama ve samsung galaxy s7 patlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap