İlginizi Çekebilir
Ne Demek ?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İzmir Mide Botoksu Yan Etkisi Bulunuyor Mu

İzmir Mide Botoksu Yan Etkisi Bulunuyor Mu

i̇zmir-mide-botoksu-önerileri

İzmir Mide Botoksu Yan Etkisi Bulunuyor Mu

Mide kaslarının kasılmasının sınırlandırılarak, midedeki boşalma süresinin geciktirilmesi ile kişilerin fazla kilolarından kurtulmasına olanak sağlayan İzmir mide botoksu, herhangi bir yan etkisi olmaması ile dikkat çekmektedir. Sadece 20 dakikalık bir işlem ile, midenin belirli bölgelerine Botilinium ismi verilen bir toksinin enjekte edilmesi ile tamamlanan bu işlemde, kişilerin hızlı bir şekilde kilo vermesi amaçlanmaktadır. Diğer obezite cerrahi yöntemlerinden biraz daha farklı kesime hitap eden İzmir mide botoksu, fazla kilosu olan fakat obezite sınırının üzerinde olmayan kişilere tavsiye edilmektedir. Eğer kişilerde obezite sınırlarını aşan bir vücut kitle endeksi söz konusu ise, bu durumda mide tüpü ya da mide küçültme operasyonu gibi cerrahi yöntemlerin tercih edildiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Mide Botoksu Kimler İçin Uygundur

İzmir mide botoksu için başvuracak olan kişilerin öncesinde yaptığı temel araştırma, bu yöntemin kimler için uygun olduğu şeklindedir. Öncelikle belirtmeliyiz ki, mide botoksu kilo vermek isteyen her birey için uygun bir yöntemdir. Bu işlem cerrahi olarak  nitelendirilse de, herhangi bir ameliyat yapılmamaktadır. Kriterler arasında ise, kişilerin fazla kilolu olması ve bunun yanında da obez olmaması şartı aranmaktadır. Bu kriteri taşıyan kişilere, doktor tarafından da uygun görülmesi halinde işlem yapılmaktadır. İzmir mide botoksu için ek olarak, işlem öncesi bir takım testler yapılmaktadır. Mideye doğrudan toksin verileceğinden dolayı kişilerde herhangi bir mide rahatsızlığının olup olmadığı anlaşılmak istenecektir. Eğer ülser ve gastrit çıkarsa da, mide botoksu öncesi doğrudan bunların tedavisine odaklanılacaktır.

Mide Botoksu Yan Etkileri

İzmir mide botoksu için şuan saptanmış, belirgin bir yan etki bulunmamaktadır. Normal şartlarda uygulanan botoks, ciltte meydana gelen kırışıklıkları gidermek için uygulanmaktadır. Mide botoksunda ise, herhangi bir ameliyat yapılmadan endoskopik yöntemler ile işlem yapıldığından dolayı, ortaya çıkacak bir yan etkiden söz etmek de mümkün olmayacaktır. Ancak, mide botoksu öncesinde kişilerde bazı sağlık şartları da aranmaktadır. bunların başında kişilerde herhangi bir kas hastalığının olmaması, botoksa karşı da herhangi bir alerji durumunun olmaması şartı olduğundan söz edebiliriz. Eğer bu şartlar tamamlanmıyorsa, İzmir mide botoksu yerine farklı yönlendirmeler yapılmaktadır.

Kaynak : http://omeryoldas.com.tr

 

Bir önceki yazımız olan GOOGLE ADSENSE UYUMLU WORDPRESS TEMA NEDİR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap