İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. İngilizce Kelimeler En Hızlı Nasıl Ezberlenir?

İngilizce Kelimeler En Hızlı Nasıl Ezberlenir?

ingilizce

Dil öğrenmek çoğu insanın en zorlandığı konulardan biridir. Hele bir de karmaşık bir dil ezberlemeye çalışıyorsanız işiniz çok daha zorlaşır. İngilizce okullarımızda zorunlu olarak okutulması ve evrensel bir dil olması nedeniyle öğrenilmesi gereken bir dildir. Bu sebeple İngilizce ezberleri yapabilmeniz ve aklınızda kalıcı olması için size bazı ipuçlarından bahsetmek istiyorum.

Kelime ile Cümle Kurma Yöntemi

cumlekurun

Evet, eğer kelimeleri hızlı bir şekilde ezberlemek istiyorsanız o kelimeyi cümle içinde aklınızda kalacak şekilde kullanın ve bunu bir kağıda yazın. Unutmayın ki yazmak ezberlemenin yarısıdır. Bazı soran arkadaşlar olacaktır; tabi ki 2 kere yazarsanız ezberlemezsiniz 🙂

Kelime Ekleme Yöntemi

kelime

Örneğin “place” kelimesini ezberleyeceksiniz veya başka bir kelimeyi… Kelimenin anlamını bulun. Place kelimesinin anlamı “yer” olduğundan “Nice place” yani güzel yer diyerek ezberleyebilirsiniz. Bir başka örnek olarak da “beautiful” yani güzel kelimesini verebiliriz. “Beautiful Ayşe” gibi kalıplar oluşturabiliriz.

Kağıt veya Kart Yöntemi

kelimekartı

Bu yöntemi genelde ilkokulda İngilizce öğretmenleri öğrencilere yaptırır. Bu yöntem ezberleme konusunda en iyi ve en hızlı yöntemlerden biridir. Öncelikle bir buzdolabı poşeti veya herhangi bir poşet alıyorsunuz. Daha sonra örneğin “Apple” yani elma kelimesini inceliyoruz. Kağıdın veya kartın ön kısmına anlamını arkasına ise İngilizce’sini yazıyoruz. Bu poşetten her gün düzenli olarak 5-10 kelime çekseniz bile, kelimeleri çok kuvvetli bir şekilde ezberleyecek ve unutmayacaksınız.

Dizi ve Filmleri Altyazı Seçeneğiyle İzleyin

twd

Son zamanlarda popüler olan yabancı film ve dizi izleme geleneğini biliyoruz. Siz de bu kişiler gibi yabancı diziler ve filmler izleyerek ya da İngilizce müzikler dinleyerek ezber kuvvetinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca kelime hazneniz de bu sayede büyür.

Bu yazımızda sizlere en hızlı şekilde İngilizce kelimeleri ezberleyebilmek bazı ipuçları verdik. Umarız işinize yarar.

Bir önceki yazımız olan Facebook Saydam Türk Bayraklı Profil Resmi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde bayraklı profil fotoğrafı yapma, facebook türk bayraklı profil fotoğrafı nasıl yapılır ve facebook türk bayraklı profil fotoğrafı yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap