1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

instagramm

Instagram’a Yeni Güncelleme Geldi
Instagram’da son yapılan güncelleme ile beraber kullanıcılara sunulan yepyeni bir özellik resmi olarak başlatılmış durumda. Diğer sosyal medya platformlarında ve mesaj uygulamalarında kullanılması mümkün olan görüntülü arama seçeneği artık Instagram üzerinde de mevcut konumda olacak. Tabi ki bu güncelleme ile gelen görüntülü aramanın zaman zaman hataların ortaya çıkması da son derece doğal olsa da yaptığı bu hamle ile beraber Instagram artık zirveye oynayan uygulamaların yanında yer alacağını da kanıtlamış durumda.

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?
Instagram üzerinden görüntülü arama yapmak için yapmanız gereken işlemler ise oldukça basit. Sağ üst köşede yer alan mesajlar sekmesine giderek ilk adımı atmış oluyorsunuz. Daha sonra burada bulunan kişiler ile mesajlarınızı açtığınızda sağ üst köşede yer alan bir kamera simgesi sizleri karşılıyor olacak. Bu kameraya tıkladığınız zaman o mesajlaştığınız kişi ile görüntülü konuşmayı da başlatmış oluyorsunuz.

Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kapatılır?
Görüntülü aramalarda ses ve görüntü sorunları kullanıcılar tarafından dile getiriliyor olsa da çok fazla bir problem yaratmadan oldukça sağlıklı bir şekilde konuşma yapabileceğinizi de söyleyelim. Eğer bu uygulamayı kullanmak istemiyorsanız mesajlarınız içerisinde detaylı bir temizlik yapmanız da gerekiyor. Mesajların tamamını silmenizin ardından görüntülü arama seçeneğini de ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Eğer görüntülü arama seçeneği uygulamanızda gözükmüyorsa yeni güncellemeleri yapmanız gerektiğini de hatırlatalım.
İnstagram Haberleri için instagram ziyaret edin.

Bir önceki yazımız olan Doğal ve Organik Beslenmenin Önemi başlıklı makalemizde doğal beslenme, organik beslenme ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap