1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

instagram

Gelişen teknolojiyle birçok sosyal medya platformları bulunuyor. Bu platformlardan biride Instagram uygulamasıdır. İnsanlar tarafından en fazla tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir. Instagram günümüzde 400 milyon aktif kullanıcıya sahip. Instagram’ın birçok özelliği var. Instagram’da durum güncelleyebilir, mesaj alıp gönderebilir vb. birçok işlemi uygulayabilirsiniz. Ancak kullanıcılar Instagram uygulamasını daha çok fotoğraf paylaşımı için kullanıyor. Her geçen gün özelliklerine özellik katan Instagram kullanıcıları tarafından çok beğenilmekte ve vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Belirli sebeplerden dolayı bazen bir süreliğine Instagram hesabı kullanmamak istemeyen kullanıcılar olabiliyor. Yani uygulamayı tamamen kaldırmak yerine bir süreliğine kullanmamayı tercih edebiliyorlar. Bu sırada Instagram dondurma özelliği ortaya çıkıyor. Yani Instagram’ı kullanmak istemeyen kullanıcılar medya hesaplarını bir süreliğine dondurabiliyor. O zamanda Instagram hesabını dondurmanı yolunu arıyorlar.

Instagram Hesabı Telefondan Dondurulur mu?

Instagram hesabınızı dondurmak için mutlaka internet bağlantılı bir bilgisayar bulmalısınız. Çünkü hesabınızı telefondan dondurmak maalesef mümkün değil.

Instagram Hesabı Dondurma

Belirli nedenlerden dolayı Instagram hesabınızı dondurma kararı aldıysanız yapmanız gereken çok basit. Ancak şifrenizi unutmamış olmanız gerekiyor.

  • İlk olarak bir bilgisayardan hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından “ayarlar” menüsüne girin.
  • Ayarlardan “profil düzenle” seçeneğini tıklayın.
  • Daha sonra en altta bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada “Hesabı neden kapatıyorsun?” sorusuna gerekli cevabı verin ve şifrenizi gösterilen alana girin.
  • Son olarak “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayın.

Bu şekilde hesabınızı dondurmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Profilime Kimler Baktı? Nasıl Öğrenirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap