1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

İnstagram Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

instagram-kac-kisi-sikayet-ederse-kapanir

Instagram’da paylaşımlarından ya da özel mesaj alanındaki rahatsızlığı nedeni ile kapattırılmak istenen hesaplar ile ilgili olarak şikayette bulunabilme hakkı bulunuyor. Zaten Instagram yönetimi tarafından da tüm kullanıcıların son derece rahat ve aynı zamanda da güvenli bir sanal paylaşım platformu kullanım imkanına sahip olabilmesine yardımcı olmak amacı ile çeşitli kurallar ve yaptırımlarda bulunmaktadır. Özellikle de kullanıcıların ahlaki, cinsellik, siyasi, terör veya buna benzer hususlarda rahatsızlık duymadan son derece keyifli bir şekilde sosyal alandaki popülaritesini arttırabilmesi ve daha geniş bir sosyal çevreye sahip olabilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Bu şekilde son derece geniş bir ulaşım alanına sahip olan Instagram, dünyanın her yerinde oldukça yaygın ve sık bir şekilde kullanılıyor. Kullanıcıların anlık olarak fotoğraf ve video paylaşımları yapabildiği Instagram’ da bu tip rahatsız edici hesaplara yönelik olarak şikayet gündeme geliyor. Instagram kaç kişi şikayet ederse kapanır şeklinde bir soru ortaya çıkıyor.

 

Günümüzde Instagram’ da bir hesabın yaklaşımından, paylaşımlarından rahatsız olan kişiler İnstagram kurallarına aykırılık söz konusu olması çerçevesinde Instagram hesabını şikayet etme hakkına sahip olabilmektedir. Ancak dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan Instagram’ da bu tip hesap kapattırma şikayetlerinin oldukça yüksek seviyelerde yapılıyor olması nedeni ile çok ciddi bir yoğunluk meydana geliyor. Bu durumda kullanıcıların yapmış oldukları bireysel şikayetleri için çok daha uzun zamanlarda incelemelerin yapılmasına neden olabiliyor. Bu durumda kullanıcılar tarafından yapılan şikayetlerin kabul edilmediği düşüncesine neden olabiliyor. Bunun sonucunda da İnstagram kaç kişi şikayet ederse kapanır şeklinde bir sorunun oluşmasına yol açıyor. Ancak böyle birden fazla sebebe bağlı olmadan da rahatsız edici olan Insatgram hesabının kapatılabilmesi mümkündür. Yine de yapılan şikayetin çok daha kısa bir süre içerisinde incelenmeye alınmasının arzulanması halinde ise daha fazla İnstagram kullanıcısı tarafından daha fazla şikayet gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunuyor.

 

Günümüzde Instagram kaç kişi şikayet ederse kapanır şeklinde bir soru ile ilgili olarak bir kişi yese de şikayetlerin çok daha kısa süreler içerisinde incelemeye alınmasına yardımcı olur. Bunun gibi pek çok İnstagram sorunu ile ilgili olarak kolay bir şekilde bilgiligenc.com web adresini ziyaret edilebilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan İnstagram Numara Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap