1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Instagram Hesap Silme

Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Instagram Hesap Silme

instagramsongorulme

Pek çok insan yoğun olarak sosyal medya hesabı kullanır. Hatta sosyal medya kullanıcılarından bilerek ya da bilmeyerek açılan bir kaç kişisel medya hesabı bulunmaktadır. Instagram kullanıcıları zamanla bu artık hesaplarının farkına vardıklarında Instagram hesabını silmek ister. Ancak bir kaç yol denese de Instagram hesabını silme işlemlerinde başarısı olabiliyorlar. Peki, Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenmek veya çok popüler olan fotoğraf paylaşım uygulamasından kısa bir mola vermek için talimatları izleyin. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde Instagram hesabını pürüzsüz ve sorunsuz bir şekilde silebilir, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Adımları

  1. Instagram’ın Hesabınızı Sil sayfasına gidin ve kullanıcı adınızı veya e-postanızı ve şifrenizi girin.
  2. ‘Neden hesabınızı silmiyorsunuz?’ Bir sebep seçmek için açılır menüyü kullanın. Bunlar arasında ‘Gizlilikle ilgili endişeler’ ve ‘Çok meşgul / çok dikkat dağıtıcı’ bulunur.
  3. Instagram, önerilerde bulunmaya çalışacaktır, ancak ayrılmaya karar verirseniz, menünün hemen altında yer alan kutuya şifrenizi tekrar girin ve Kalıcı olarak hesabımı sil’i tıklayın.

Instagram Hesabınızı Nasıl Devre Dışı Bırakabilirsiniz?

Hesabınızdan geçici olarak devre dışı bırakılması, yalnızca Instagram’dan ara vermek istediğinizde iyi bir çözümdür, ancak fotoğraflarınızı kaybetmek istemiyorsanız veya ileride geri dönebileceğinizi düşünürseniz.

  1. www.instagram.com adresi üzerinde yer alan remove sekmesini ziyaret edin. Burada uygulama tarafından Instagram hesabınızın yalnızca haftada bir defa askıya alınabileceği uyarısını alacaksınız.
  2. Hesabınızı açılır menüden devre dışı bırakmak için bir neden seçin.
  3. Şifrenizi tekrar girin ve ‘Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’ı tıklayın.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde Instagram hesabınızı ileride tekrar geri dönebileceğinizi düşünerek askıya almış olursunuz. Askıya alma işleminde Instagram hesabınızda daha önce paylaşmış olduğunuz anılar ve fotoğraflar korunur.

Bir önceki yazımız olan Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Twitter Hesap Silme başlıklı makalemizde twitter hesabı nasıl kapatılır, twitter hesabı nasıl silinir ve twitter hesap kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap