1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. İnternetten Para Kazandıran Bilgi Yarışması Oyunu: Hadi

İnternetten Para Kazandıran Bilgi Yarışması Oyunu: Hadi

hadi yarismasi

Gerçek para ödülü sunan Türkiye’nin ilk yerli ve canlı yayınlı oyunu hadi Tam 1 milyon indirme oranına sahip!

Her gün saat 12.30 ve 20.30 saatlerinde oynanan Hadi oyunu Vipme İnternet Bilişim Hizmetlerinin sunduğu bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun çıkış tarihi 2018’dir.

Uygulamadan yararlanmak için izlenecek yollar oldukça basit niteliklere sahiptir. ‘Hadi’ uygulamasını Play Store veya veya App Store’dan telefonlara oyunu indiriyorsunuz. Daha sonra Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hattınıza gelecek aktivasyon kodunu oyun ekranına girerek üyelik gerçekleştirebilirsiniz. Hadi oyunu ile canlı olarak yarışmak için, her günün 20.30 saatini beklemek etmek yeterli… Çarşamba ve Perşembe günleri ise bu günlere özel olmak üzere 12.30 ve 20.30 olmak üzere günde 2 kez Hadi oynanıyor.

Televizyon ekranlarının en çok izlenen programlarının bilgi yarışmaları gibi kültür programları olduğu kesindir. Hadi; Whatsapp, Instagram, Facebook gibi popüler paylaşım sitelerinden sonra, Türkiyenin en çok indirilen 6. uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

Hadi her gün soruların zorluk derecesine göre belirlenen miktarda gerçek para ödülü kazandırıyor. Hadi oyunu 12 soruluk genel kültür sorularından oluşmaktadır, her soru için 10 saniye kadar cevaplama zamanlaması bulunmaktadır. Süre aşımına uğrayan ya da yanlış cevaplanan sorularda oyun bu kişileri yarışmadan eliyor. Elenmemek için ise oyunu whatsapp, instagram ya da facebook üzerinden arkadaşlarınla paylaşman ya da her hafta BIP uygulamasına uğrayarak jokerini alman gerekiyor. Her joker hakkı her yarışma için bir kez olmak üzere kullanılıyor. Her joker hakkı bir yanlış cevabı kurtarmaktadır. Elenen yarışmacılar, yarışmayı izlemeye devam edebiliyor ve daha sonraki yarışmaya katılabiliyorsunuz.

Ayrıca oyun esnasında oyun kullanıcıları ile sohbet hakkına sahipsiniz. Her yarışmada katılımcı sayısının en az 60 bin kişiye ulaştığı da bilinen gerçekler arasında yer alıyor.

Hadi’nin kurucuları; 15 yılı aşkın deneyime sahip dijital ürün, girişim ve yazılım tecrübesine sahip olan yurt dışı kaynaklı yatırımcıların kurmuş olduğu bir uygulamadır. Hadi oyunun kurucuları, Whonear kampus, Vipme, inploid gibi platformlara imza atan kuruculardan; Emre Ulusoy, Gökham Örün ve Lenasoftware tarafından hayata geçirilmiştir.

Yatırımcılar arasında Oscar ödülüne sahip prodüktör Nick Reed de yer almaktadır. Ödüllerin en fazla 3 gün içinde kullanıcılara sunulduğu biliniyor. Oyunun sucuları ise Merve Toy ve Müge Boz gibi ünlü isimlerden oluşuyor. App Store’da haftalardır eğlence kategorisinin “Best” listesinin ilk başında Hadi uygulaması yer alıyor. Hadi oyunun Instagram sayfasını takip ederek, günlük 1 sorunun ipucuna ulaşabilirsiniz.

Farklı ülkelerde kullanıcı sayısı bulunan uygulamanın 3 farklı ülkede kendi dillerine göre oynanıldığı biliniyor. Ayrıca indirmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Hadi uygulamasını oynarken telefonun sesini açık tutmayı unutmayın, zeki olduğunu düşündüğünüz bir arkadaşla oynamanızda sizin için yararlı olacaktır 🙂

Bir önceki yazımız olan MMORPG Nedir? başlıklı makalemizde mmorpg ve mmorpg nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap