1. Ana Sayfa
  2. Bakım-Sağlık
  3. Karatay Diyeti

Karatay Diyeti

karatay diyeti

Sağlıklı ve hem kalıcı hem de hızlı kilo vermek isteyenlerin sık sık uyguladığı Karatay diyeti, Canan Karatay’ın oluşturmuş olduğu bir diyettir. En sağlıklı diyet modellerinden birisi olmakla birlikte özellikle bölgesel zayıflama ve yağ yakımında oldukça etkili bir diyet yöntemi olmaktadır. Son dönemlerde diyet yöntemlerinin artması ile hızlı kilo verilen ve verilen kiloların hızlı şekilde geri alınması gibi şikayetler de oldukça artmıştır.

Canan Karatay diyeti bu sorunu ortadan kaldırarak sağlıklı bir şekilde ve hızla kilo kaybını kalıcı şekilde sağlayan bir diyettir. Özellikle sağlıklı beslenme denildiğinde akla gelen ilk isim olan Canan Karatay’ın diyetinin sağlıklı olmaması mümkün değildir denilebilir. Bu diyet sayesinde sağlıklı beslenerek ve hem sağlıksız hem de düzensiz beslenmeyi terk ederek bölgesel yağlardan ve fazla kilolardna kurtulmak mümkün.

Karatay Diyeti Nedir?

Canan Karatay diyeti, sağlıklı beslenme ile birlikte aynı zamanda fazla kiloarı hızlı ve kalıcı şekilde vedirmeyi hedefler. 2 ya da en fazla 3 öğün yapılarak uygulanır. Bu diyet programında ara öğünler kaldırılır. Yağ, karbonhidrat ve şeker oranı yüksek tüm besin gruplarından uzak olan Karatay diyeti için özellikle sabah kahvaltıları son derece önemli olmaktadır.

Sabah kahvaltısında süt ve süt ürünleri ve yumurta gibi gıdalar ile protein ağırlıklı beslenmek büyük önem taşır. Böylece şeker ve karbonhidrat gibi vücut için zararlı gıdalarda uzak durarak fazla kilolardan ve bölgesel yağlardan kurtulmak oldukça kolaydır.

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Karatay diyeti, 2 ya da en fazla 3 öğün ile yapılır ve ara öğünler kaldırılır. Sabah kalvaltısında mutlaka protein ağırlıklı beslenilmeli; simit, poğaça ve açma gibi yağlı besinlerden mutlaka uzak durulmalıdır. Diğer öğünlerde ise patates, ekmek ve pilav gibi karbonhidrat yönünden zengin besinler yasaklı besinler grubundadır.

Özellikle sabah kahvaltısında badem, ceviz, fındık ve fıstık gibi kuruyemişlerin tüketilmesi önerilir. Salata ve yemeklere ayçiçeği yağı yerine zeytinyağı ya da tereyağı kullanılması tavsiye edilir. Evde hazırlanmış bol sirkeli ve tuzsuz turşular Karatay diyeti için oldukça önemli ve faydalı besindir.

Bir önceki yazımız olan Price Of Dental Implants başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap